szefunio.pl PoradyJak wybrać dobrego dietetyka?
ocena ():

Jak wybrać dobrego dietetyka?

berlin-1571046-1920.jpg

Obecnie układaniem diet i udzielaniem porad żywieniowy może zajmować się każdy. Czy wszyscy powinni jednak to robić? Zdecydowanie nie! Aby schudnąć, nie wystarczy bowiem jeść mało. Nadmierna masa to problem bardzo złożony i nie wynika jedynie z kaloryczności posiłków. Często wiąże się ze stanem zdrowia, złym doborem składników pokarmowych, nieodpowiednim czasem i regularnością posiłków, czy nawet z psychicznym nastawieniem do diet. Aby osiągnąć swój cel, trzeba natrafić na dobrego dietetyka.

Cena ma znaczenie

Obecnie terapie u dietetyków są tańsze niż kiedyś, z uwagi na dużą ilość osób, które się tym zajmują. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie jest to mały koszt. Dietetyk poświęca wiele godzin na ułożenie indywidualnego planu dla pacjenta.
Czy jesteś sobie w stanie wyobrazić, że miesięczna kuracja będzie kosztować kilkadziesiąt złotych? Oczywiście z takimi stawkami też można się spotkać. Przygotuj się jednak na to, że otrzymasz mailem ten sam plan żywieniowy, co inne osoby przed tobą. Na cenę wpływa również często doświadczenie i wykształcenie dietetyka. Wolisz być pod opieką specjalisty, który ukończył kilkuletnie studia dietetyczne i posiada rozległą wiedzę na temat fizjologii i anatomii, czy osoby po kilkugodzinnym kursie, na którym tylko zdawkowo poruszono ogólne kwestie? Zobacz koniecznie: http://www.dietetycy.rzeszow.pl/

Dietetyk z pasją

Dietetyk musi lubić to co robi. O jego pasji i zaangażowaniu będą świadczyć ciągłe kursy i szkolenia, w których uczestniczy. Dobry dietetyk nie zakończy kształcenia na etapie zdobycia dyplomu ukończenia studiów. Będzie ciągle poszerzał wiedzę, aby oferować swoim pacjentom jeszcze wyższą jakość i skuteczność terapii. Zanim wybierzesz dietetyka sprawdź jego stronę internetową lub profile social media. Zwróć uwagę na to, jakie jest jego podejście do diet i czy odpowiadają ci promowane przez niego metody zdrowego odżywiania. Przygotuj również listę pytań, które chcesz zadać mu przed lub na spotkaniu. Pamiętaj, że masz do tego pełne prawo. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.dietetycy.katowice.pl/

Twoja ocena:

Dodaj komentarz