szefunio.pl PoradyJak wybór materaca wpływa na nasz sen?
ocena ():

Jak wybór materaca wpływa na nasz sen?

berlin-1571046-1920.jpg

Zdrowy i bezpieczny sen jest gwarantem dobrego samopoczucia, dużej ilości sił do działania następnego dnia, a także zwiększonej odporności organizmu na infekcje bakteryjne lub wirusowe. Co powinniśmy zrobić, aby nasz sen dawał nam poczucie wyspania się na drugi dzień? Oczywiście istnieje mnóstwo zaleceń dotyczących aktualnego stylu życia, zrelaksowania się, a także przygotowania przestrzeni, w której udamy się na nocny wypoczynek, jednakże swoją uwagę należy również zwrócić na łóżko, czyli stelaż, materac i poduszkę, które bezpośrednio wpływają na jakość naszego snu.

Twardy czy miękki materac?

Podstawowym czynnikiem, na który musimy zwrócić swoją uwagę, jest to, że aby materac umożliwiał nam komfortowy sen, koniecznie jest utrzymanie odpowiedniej postawy ciała podczas snu. Wybrany przez nas model materaca powinien zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupowi oraz całemu układowi szkieletowemu. Materac nie powinien być ani za miękki, ani za twardy, ponieważ żadna z tych opcji nie zapewni nam odpowiedniego podparcia. Zły dobór materaca sprawi, że ciało, zamiast odpoczywać będzie zmuszone do ciągłego wysiłku. Właściwie dobrana twardość materaca, która jest przede wszystkim zależna od wagi ciała użytkownika, sprawi, że w nocy będziemy się mniej budzić, co przełoży się na wydajniejszy sen. Nie wiesz co oznacza Twój sen? Możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób kliknij tutaj

Jak dobrać dobry materac do łóżka?

Na rynku dostępne są materace stworzone z różnorodnych wykończeń, np. sprężyn bonnelowych, falistych, kieszonkowych, a także materace zrobione z pianki termoelastycznej, które w znaczący sposób podniosą jakość naszego snu. Łóżko jest miejscem, w którym będziemy spędzać dużą część naszego życia, dlatego warto zadbać o dobrej jakości materac, który będzie dobrze przepuszczał i filtrował powietrze. Jeżeli źle dobierzemy materac, z pewnością pogorszy się nie tylko nasz sen, ale również stan naszej skóry, układ oddechowy, a także możemy doświadczyć poważnych alergii. Dla alergików najlepszym wyborem okażą się materace piankowe, a także materace lateksowe.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz