szefunio.pl PoradyJak utrzymać w czystości krzesła tapicerowane?
ocena ():

Jak utrzymać w czystości krzesła tapicerowane?

berlin-1571046-1920.jpg

Krzesła tapicerowane są niezwykle chętnie wybierane do przestrzeni jadalni, kuchni, a nawet salonu, ponieważ nie tylko efektownie i niezwykle estetycznie się prezentują, ale również są wygodne i niezwykle komfortowe nawet w wielogodzinnym użytkowaniu. Oczywiście decydując się na krzesło tapicerowane, należy wybrać tkaninę, która nie będzie szybko się brudzić lub tkaninę plamoodporną, a także tkaninę, która będzie miała zwiększoną odporność na powstawanie przetarć, rozciągnięć, a kolor pomimo codziennego użytkowania nie będzie ulegał wypłowieniu. Jaką tapicerkę wybrać, aby nie była trudna w czyszczeniu, a krzesło służyło nam przez lata?

Welur, ekoskóra, a może bawełna?

W ofercie sklepów meblowych dostępne są krzesła tapicerowane wykończone różnorodnymi materiałami, zaczynając od efektownej skóry naturalnej, weluru, eko skóry, a kończąc na nieco tańszych i bardziej przystępnych tkaninach. Wybierając tkaninę, oczywiście musimy zwrócić uwagę na jej trwałość, miękkość w dotyku, a także łatwość do utrzymania w czystości - te aspekty są niezwykle istotne, szczególnie jeżeli zamierzamy krzesła tapicerowane umieścić w kuchni lub w jadalni. Z pewnością dobrym wyborem będą krzesła wykonane ze skóry naturalnej lub ze skóry ekologicznej, a także z weluru, który jest materiałem przyjemnym w dotyku, a zarazem łatwym w czyszczeniu - trzeba jedynie pamiętać, aby czyścić go z kierunkiem włosów układających się na tkaninie. W przypadku wspomnianej wcześniej skóry ekologicznej krzesła wystarczy przetrzeć raz na jakiś czas zwilżoną ściereczką, a w przypadku mocniejszych zabrudzeń można je wyczyścić delikatnymi detergentami. Warto pamiętać, że lepiej w czystości będzie utrzymać proste i nieskomplikowane konstrukcje - dużą trudność przysporzą nam pikowania lub nadmierna ilość przeszyć. 

Domowe sposoby czyszczenia tapicerki

Istnieje wiele metod czyszczenia krzeseł tapicerowanych, jednakże stosuje się je w zależności od wykorzystanego w procesie produkcji materiału. Najprostsze w procesie czyszczenia są krzesła tapicerowane skórą ekologiczną lub skórą naturalną, która jest odporna na działanie wilgoci, dzięki czemu nie tak łatwo jest ją poplamić i w razie czego można ją przecierać wilgotną ściereczką. Jeżeli mamy do czynienia z bardziej uciążliwym zabrudzeniem do wody można dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. Na plamy niezwykle podatne są krzesła tapicerowane wełną, bawełną oraz lnem, których czyszczenie powinno polegać na wykorzystaniu gąbki nasączonej skutecznym detergentem. Dużą popularnością cieszy się sposób czyszczenia plam po winie lub kawie z krzeseł tapicerowanych z wykorzystaniem roztworu kwasu cytrynowego. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz