szefunio.pl PoradyJak się przygotować do pierwszej lekcji jazdy konnej?
ocena ():

Jak się przygotować do pierwszej lekcji jazdy konnej?

berlin-1571046-1920.jpg

Jazda konna to nie tylko sport, ale również eko-wypoczynek — sposób na miłe spędzenie czasu na łonie natury w otoczeniu malowniczych krajobrazów na świeżym powietrzu. Zapisałeś się na pierwszą lekcję jazdy konnej i nie wiesz, jak się do niej odpowiednio przygotować?

jak się ubrać

Przede wszystkim pamiętaj, że jazda konna powinna być dla ciebie przyjemnym doświadczeniem, dzięki któremu całkowicie się zrelaksujesz. Jednakże nie wolno zapominać, że nawet najlepszym jeźdźcom zdarzają się upadki, które mogą być związane z urazami, dlatego koniecznie wyposaż się w odpowiednie nakrycie głowy.
Na pierwszą lekcję nie potrzebujesz w pełni profesjonalnego stroju — będzie ona związana z poznaniem konia, na którym będziesz jeździć oraz wyczyszczenie go, a także poznanie technik prawidłowego założenia siodła. Ubierz się w wygodny strój, np. dresy, które będą miały szef po wewnętrznej stronie oraz zwężane nogawki. Włóż także płaskie buty o dość sztywnej podeszwie — muszą być one kryte, ponieważ mają chronić twoją stopę przed ewentualnym stanięciem konia jeźdźcowi na stopę. Ciuchy nie powinny krępować twoich ruchów, a na zakup stroju profesjonalnego, warto zaczekać do czasu, aż zdobędziesz podstawowe umiejętności jeździeckie.

ćwiczenia rozciągające

Przed pierwszą jazdą konną, warto zadbać o odpowiednie rozciągnięcie poszczególnych kończyn ciała, dzięki czemu nie dojdzie do powstania urazów. Jedną z rozgrzewek jest wyczesanie konia oraz założenie na niego siodła, co jest czynnością wymagającą sporo energicznych ruchów. Jedną z ważniejszych zasad, o których musisz pamiętać, jest zachowanie bezpieczeństwa — do konia nie należy podchodzić od tyłu, ponieważ może zareagować kopnięciem lub zacznie uciekać. Dopiero po kilku spotkaniach zaczniesz rozumieć poszczególne ruchy ciała konia, co pozwoli ci na odbywanie dalszych lekcji jeździectwa - nauka jazdy konnej Rzeszów

Twoja ocena:

Dodaj komentarz