szefunio.pl PoradyImpreza firmowa - od czego zacząć organizację?
ocena ():

Impreza firmowa - od czego zacząć organizację?

berlin-1571046-1920.jpg

Impreza firmowa to wydarzenie, na które decyduje się coraz większa ilość pracodawców. Jakie są zalety zorganizowania imprezy firmowej? Przede wszystkim pracownicy na neutralnym gruncie mogą ze sobą swobodnie porozmawiać i nawiązać przyjaźnie, dzięki czemu w przestrzeni firmowej zwiększy się sprawność w komunikacji, a także szybkość rozwiązywania napotkanych problemów. Integracja wpłynie również na poprawę atmosfery w pracy, dzięki czemu jest to dobra inwestycja, którą warto zorganizować. O czym należy pamiętać organizując imprezę firmową?

Określ cel imprezy

Zabierając się do planowania imprezy integracyjne Rzeszów, pierwszym krokiem powinno być określenie celu wydarzenia, np. świętowanie sukcesów czy integracja pracowników. Dopiero po określeniu tego założenia będziesz mógł zastanowić się nad charakterem imprezy, a także nad jej szczegółowym harmonogramem.

Liczba gości i budżet

Kolejnym krokiem jest określenie przybliżonej liczby gości - możesz sporządzić ankietę wśród pracowników, kto chętnie będzie uczestniczył w wydarzaniu, a kto z niego zrezygnuje. W taki sposób będziesz wiedział na jaką formę imprezy możesz sobie pozwolić i co będzie lepsze w organizacji. Równie istotną kwestią jak liczba uczestników jest ustalenie budżetu, który możemy wydać na zorganizowanie imprezy integracyjnej - tylko w taki sposób będziemy mogli określić czy decydujemy się na kilkudniowy wyjazd czy może jednodniową imprezę. Także w tym kroku warto wybrać miejsce, w którym impreza firmowa zostanie zorganizowana i jakie będą towarzyszyć jej atrakcje, np. aktywność fizyczna, gry zręcznościowe czy relaks na łonie natury.

Impreza poza siedzibą firmy

W przypadku, gdy impreza firmowa odbywa się poza firmą, konieczne jest zadbanie o logistykę całego przedsięwzięcia. Koniecznie trzeba ustalić w jaki sposób uczestnicy spotkania dotrą na miejsce, czy dostaną się własnymi samochodami, czy trzeba będzie wynająć autokar. Pamiętaj, że eventy firmowe nie powinny być traktowane w formie wydatku, lecz jako inwestycja, która wszystkim przyniesie korzyści na tle biznesowym.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz