szefunio.pl PoradyFotoodmładzanie laserem - na czym polega zabieg
ocena ():

Fotoodmładzanie laserem - na czym polega zabieg

berlin-1571046-1920.jpg

Wszyscy wraz z wiekiem zaczynamy się starzeć. Narządem, który jako jeden z pierwszych zostaje dotknięty tym procesem, jest skóra. Jej struktura ulega rozluźnieniu, a włókna kolagenu i elastyny zaczynają zanikać. W efekcie, zmniejsza się jej jędrność i pojawiają się zmarszczki. Aby temu zapobiec, można skorzystać z zabiegu fotoodmładzania laserem - odmładzanie skóry Warszawa. Na czym polega ta metoda i kiedy warto z niej skorzystać?

Jak działa laser na skórę?
Nowoczesne urządzenia laserowe generują wąski strumień światła, który precyzyjnie oddziałuje w danym miejscu. Dochodzi wtedy do przegrzania skóry i wywołania w niej mikrouszkodzeń. Na wskutek tego, pobudzone zostają naturalne procesy regeneracji, w wyniku których dochodzi do przebudowy kolagenu oraz syntezy nowych włókien. Efektem, jaki można zaobserwować, jest poprawa jędrności skóry oraz jej napięcia. Zabieg laserem powoduje również redukcję zmarszczek, a w niektórych przypadkach nawet ich całkowity zanik. Ponadto można zaobserwować zwężenie porów czy likwidację drobnych blizn i przebarwień. Innymi słowy - skóra odzyskuje młody i atrakcyjny wygląd.

Jak wygląda zabieg?
Przed przystąpieniem do zabiegu wymagana jest konsultacja z lekarzem, podczas której przeprowadza on z pacjentem wywiad mający na celu zebranie jak największej ilości informacji. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów laserowych- fotoodmładzanie laserowe, chociażby takie jak choroby skóry, infekcje, laktacja czy ciąża.
Lekarz musi więc prawidłowo zakwalifikować pacjenta, aby nie doszło do powikłań. Skórę w miejscu, które zostanie poddane działaniu lasera smaruje się kremem znieczulającym, aby zminimalizować dolegliwości bólowe. Następnie lekarz kieruje głowicę lasera w kierunku skóry pacjenta i uruchamia emisję impulsów. Czas zabiegu jest uzależniony od tego, jak duży obszar skóry jest poddawany fotoodmładzaniu. Po zabiegu można zaobserwować u części pacjentów niewielki rumień lub obrzęk na skórze, który zanika w ciągu kilku dni.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz