szefunio.pl PoradyFotoodmładzanie laserem - na czym polega zabieg
ocena ():

Fotoodmładzanie laserem - na czym polega zabieg

berlin-1571046-1920.jpg

Wszyscy wraz z wiekiem zaczynamy się starzeć. Narządem, który jako jeden z pierwszych zostaje dotknięty tym procesem, jest skóra. Jej struktura ulega rozluźnieniu, a włókna kolagenu i elastyny zaczynają zanikać. W efekcie, zmniejsza się jej jędrność i pojawiają się zmarszczki. Aby temu zapobiec, można skorzystać z zabiegu fotoodmładzania laserem - odmładzanie skóry WarszawaNa czym polega ta metoda i kiedy warto z niej skorzystać?

Jak działa laser na skórę?

Nowoczesne urządzenia laserowe generują wąski strumień światła, który precyzyjnie oddziałuje w danym miejscu. Dochodzi wtedy do przegrzania skóry i wywołania w niej mikrouszkodzeń. Na wskutek tego, pobudzone zostają naturalne procesy regeneracji, w wyniku których dochodzi do przebudowy kolagenu oraz syntezy nowych włókien. Efektem, jaki można zaobserwować, jest poprawa jędrności skóry oraz jej napięcia. Zabieg laserem powoduje również redukcję zmarszczek, a w niektórych przypadkach nawet ich całkowity zanik. Ponadto można zaobserwować zwężenie porów czy likwidację drobnych blizn i przebarwień. Innymi słowy - skóra odzyskuje młody i atrakcyjny wygląd.Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu wymagana jest konsultacja z lekarzem, podczas której przeprowadza on z pacjentem wywiad mający na celu zebranie jak największej ilości informacji. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów laserowych, chociażby takie jak choroby skóry, infekcje, laktacja czy ciąża. 
Lekarz musi więc prawidłowo zakwalifikować pacjenta, aby nie doszło do powikłań. Skórę w miejscu, które zostanie poddane działaniu lasera smaruje się kremem znieczulającym, aby zminimalizować dolegliwości bólowe. Następnie lekarz kieruje głowicę lasera w kierunku skóry pacjenta i uruchamia emisję impulsów. Czas zabiegu jest uzależniony od tego, jak duży obszar skóry jest poddawany fotoodmładzaniu. Po zabiegu można zaobserwować u części pacjentów niewielki rumień lub obrzęk na skórze, który zanika w ciągu kilku dni.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz