szefunio.pl PoradyDom weselny - na co zwrócić uwagę?
ocena ():

Dom weselny - na co zwrócić uwagę?

berlin-1571046-1920.jpg

Jak wiadomo, dzień ślubu oraz wesela to jeden z tych najważniejszych momentów w życiu człowieka. Wiele z nas (zwłaszcza kobiety) planujemy ten dzień od najmłodszych lat, wyobrażając sobie siebie w najpiękniejszej sukni, w bajecznej scenerii i u boku wymarzonego mężczyzny. Aby ten dzień był takim, jakim chcesz, by był, należy wybrać odpowiednie miejsce. Chodzi tu o dom weselny czy też salę lub hotel. Czym kierować się podczas podejmowania decyzji o wynajęciu konkretnej sali? O co dopytać właścicieli?

1. Po pierwsze - lokalizacja.
Zdecydowania większość młodych par wybiera sale weselne ulokowane w niewielkiej odległości od kościoła lub innego miejsca, w którym udzielony zostanie ślub. Jeśli jednak odległość między nimi liczona jest w dziesiątkach kilometrów, musisz dokładnie zaplanować w jaki sposób przetransportujesz swoich gości z kościoła do domu weselnego Strzyżów, oraz gdzie spędzą noc po weselu. Oczywiście, w dzisiejszych czasach odległość nie stanowi dużej przeszkody. Jeśli jednak jest ona dość duża, wówczas musisz zorganizować dla rodziny i przyjaciół busy lub autokary, które w komfortowych warunkach dowiozą gości do miejsca docelowego. Dowiedz się, czy dany dom weselny dysponuje pokojami noclegowymi, albo jaki jest dystans z sali weselnej do najbliższych hoteli. Mimo że to Twój dzień, komfort i wygoda Twoich gości jest równie istotna.

2. Po drugie - przestrzeń.
Dobierz wielkość sali weselnej pod kątem ilości osób, z którymi chcesz przeżywać dzień ślubu. Sprawdź, jaką powierzchnię zajmuje sala, jak jest wyposażona, czy na trenie obiektu znajduje się ogród, czy osoby niepełnosprawne oraz rodzice z dziećmi mogą liczyć na udogodnienia, czy ośrodek jest w stanie zaoferować alternatywę w przypadku niepogody. Zwróć uwagę na wystrój, kolorystykę, stylistykę oraz obsługę.

3. Po trzecie - usługi dodatkowe.
Należą do nich głównie oświetlenie, dekoracje i ich montaż, parking czy koszty usług barowych. Wiele domów weselnych oferuje usługi barowe już w cenie najmu, ale aby uniknąć dodatkowych opłat, odpowiednio wcześniej zdobądź informacje w tej kwestii. Podobnie ze wspomnianymi dekoracjami. Wiele z ośrodków posiada własnych dekoratorów i oferuje możliwość skorzystania z ich pomocy. Dlatego też warto upewnić się, że będziesz miał możliwość ingerencji w działanie dekoratora tak, by zaplanować wesele pod kątem swoich oczekiwań. Dopytaj i możliwość parkingu oraz sposoby ochrony imprezy przed kradzieżą oraz nieproszonymi gośćmi.
Bardzo ważnym jest także, aby zapoznać się ze skutkami np. anulowania rezerwacji lokalu. Warto być przygotowanym na wszystkie możliwości. Jako że wesele jest dość kosztownym wydarzeniem, zorientuj się, czy dane miejsce oferuje w ogóle możliwość odwołania rezerwacji oraz zwrotu przynajmniej części poniesionych kosztów.

Jeśli szukasz wygodnej, pięknej i ulokowanej i urokliwym miejscu sali w okolicach Rzeszowa, z pewnością spodoba Ci się oferta Siedliska Janczar w Pstrągowej. To znajdujące się pośród lasów miejsce, które przyciąga piękną przyrodą, pyszną kuchnią i przytulnymi wnętrzami.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz