szefunio.pl PoradyCzy warto mieć fotelik z Isofix?
ocena ():

Czy warto mieć fotelik z Isofix?

berlin-1571046-1920.jpg

Podczas zakupu fotelika samochodowego, jednym z pytań, które zada sprzedawca będzie to, czy ma być on montowany z systemem Isofix. Dla większości rodziców jest to odwieczny dylemat. Czym jest ów system i warto się na niego zdecydować? A może jednak lepiej wybrać tradycyjny fotelik?

Czym jest Isofix?


Isofix to skrót od standardu Iso Fixture, czyli międzynarodowego sytemu mocowania fotelików samochodowych. Jego głównym założeniem jest przede wszystkim ułatwienie rodzicom montażu fotelików i zapewnienie większego bezpieczeństwa dzieciom. System Isofix to dwa metalowe uchwyty zamontowane na stałe w samochodzie. Są one przymocowane bezpośrednio do nadwozia. Znajdziemy je pomiędzy oparciem kanapy, a siedziskiem.
Zazwyczaj z tyłu znajdują się dwa takie mocowania, pozwalające zamontować dwa foteliki. Na siedzeniach przednich, producenci samochodów również je umieszczają. Dodatkowo, w skład systemu Isofix wchodzi uchwyt, przeznaczony do montażu pasa stabilizującego top tether. Aby móc korzystać z tego systemu, trzeba posiadać fotelik, w którego konstrukcji przewidziano montaż przy udziale Isofix. Ze znalezieniem odpowiedniego nie powinno być problemu, ponieważ wiele renomowanych marek produkuje takie foteliki. Należy jednak być świadomym, że często są to droższe rozwiązania. Przeczytaj także: http://www.wujek-dobra-rada.pl/technologie/czy-kazdy-samochod-posiada-system-isofix.html

Czy warto kupić fotelik z Isofix?

Zaletą takiego rozwiązania jest szybki montaż, który zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy, że zatrzaśniemy elementy mocujące dosuwając bazę do oparcia. Po usłyszeniu odgłosu kliknięcia będziemy mieć pewność, że fotelik został przytwierdzony bezpiecznie do samej konstrukcji samochodu.
Nie będzie się dzięki temu przemieszczał na kanapie. Ryzyko popełnienia błędu przy mocowaniu jest znacznie mniejsze niż w przypadku fotelików mocowanych na pasy samochodowe. Niestety z uwagi na fakt, że nakaz montowania systemu w każdym samochodzie został wydany przez Unię Europejską dopiero w 2006 roku, nie każdy samochód wyposażony jest w ten standard.

Więcej przydatnych informacji tutaj: http://www.fotelik.info.pl/technologie/czym-jest-isofix-i-czy-warto-go-miec.html

Twoja ocena:

Dodaj komentarz