szefunio.pl PoradyCzy drukarka atramentowa jest tak dobra, jak laserowa?
ocena ():

Czy drukarka atramentowa jest tak dobra, jak laserowa?

berlin-1571046-1920.jpg

Decydując się na wymianę lub zakup zupełnie nowych urządzeń biurowych wielu zastanawia się nad wyborem pomiędzy urządzeniem laserowym a atramentowym. Zarówno jedno, jak i drugie urządzenie ma swoje zalety, ale są one przeznaczone do druku innych materiałów i w nieco innych ilościach. Drukarki atramentowe i laserowe mogą być stosowane  w profesjonalnych biurach i w naszych domowych kącikach do pracy. Kiedy więc zdecydować się na wybór drukarki atramentowej, a kiedy lepiej sprawdzi się urządzenie laserowe?

Drukarka laserowa do zadań specjalnych

W urządzeniu laserowym druk powstaje dzięki proszkowi, znajdującemu się w tonerze. Drukarka laserowa działa dzięki światłoczułemu bębnowi i oddziałującej na niego wiązce światła. Podgrzany przy pomocy światła toner pojawia się na papierze w formie druku. Toner zamknięty jest w plastikowym wkładzie i ma swoją określoną wydajność. Kiedy drukarka sygnalizuje wyczerpanie tonera, wówczas należy wymienić wkład na nowy. Mówiąc nowy, mamy na myśli nie tylko fabrycznie nowe tonery od producenta, ale też produkty refabrykowane oraz zamienniki.
Jak wiemy, drukarki Rzeszów nie są najdroższymi urządzeniami biurowymi. W ich przypadku dość drogie bywają materiały eksploatacyjne, których wartość potrafi dochodzić do ceny samego urządzenia. Warto mieć jednak na uwadze, że tonery nie kończą się tak szybko jak tusze w drukarkach atramentowych i nie trzeba wymieniać ich z aż taką częstotliwością. Wśród drukarek laserowych znajdziemy zarówno urządzenia monochromatyczne, jak i przystosowane do pracy z tonerami kolorowymi. Drukarki zapewniające czarny druk idealnie sprawdzą się tam, gdzie powstają duże ilości dokumentów czarno-białych. Zakup laserowej drukarki kolorowej to z kolei dobra inwestycja wtedy, kiedy planowane jest drukowanie dużej liczby materiałów kolorowych, zdjęć czy grafik.

Drukarka atramentowa dla miłośników detali

Z nieco inną technologią mamy do czynienia w przypadku drukarki atramentowej. Co więcej, tego typu urządzenia są zdecydowanie tańsze od laserowych. Najprostszą drukarkę do użytku domowego można kupić już za niewiele ponad 100 złotych. Tym, za co tak lubimy drukarki atramentowe jest przede wszystkim bardzo dobrej jakości druk oraz niewielki koszt materiałów eksploatacyjnych. Nie można jednak nie wspomnieć o tym, że wspomniane tusze stosowane do druku nie są zbyt wydajne i trzeba je wymieniać znacznie częściej niż omawiane wcześniej tonery w drukarkach laserowych. Na szczęście na rynku istnieją takie modele drukarek atramentowych, w których można wymieniać poszczególne kolory tuszu, zapewniając sobie możliwość nieprzerwanego druku. Ogromną zaletą drukarek atramentowych jest wysoka jakość druku. Powstające materiały są nasycone, precyzyjne i mają bardzo dobry kontrast. Pomimo niskiej ceny samych drukarek, konieczne jest częste wymienianie materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, nie każdy tusz będzie łatwo dostępny lub będzie go można zastąpić zamiennikiem. Dlatego też zaleca się przed zakupem urządzenia atramentowego sprawdzenie cen i dostępności wymaganych materiałów eksploatacyjnych.

Zarówno drukarki laserowe, jak i atramentowe mają swoich zwolenników. Jednak to, która z nich będzie dobra właśnie dla Ciebie zależy przede wszystkim od ilości oraz rodzaju drukowanych materiałów. Do wyposażenia profesjonalnych biur zalecane są przede wszystkim drukarki laserowe posiadające wysokowydajne tonery. Takie urządzenia doskonal nadają się również do użytku sporadycznego. Do częstego druku oraz druku materiałów kolorowych zdecydowanie lepiej nadają się drukarki atramentowe z wysokiej jakości tuszem. Nie wiesz na jakie urządzenie się zdecydować? Zgłoś się do DMD Tonery i poznaj opinię eksperta!

Twoja ocena:

Dodaj komentarz