szefunio.pl PoradyCzarne meble w kuchni
ocena ():

Czarne meble w kuchni

berlin-1571046-1920.jpg

Czarne meble w kuchni to elegancja i klasa. Aranżacje w czarnych kolorach są szykowne, oraz sprawiają, że wnętrze zyskuje ekskluzywny charakter. Co ciekawe według najnowszych trendów można postawić zarówno na wszystkie powierzchnie w czerni (fronty szafek, blaty, armatura a nawet sprzęt AGD), jak też zdecydować się na delikatne przemycenie czerni w postaci czarnych frontów i zestawienie jej z drewnianymi lub kamiennymi blatami. Czarne meble doskonale prezentują się zarówno w kuchni otwartej na salon jak i takiej, która jest osobnym pomieszczeniem. Świetnie też sprawdzają się w niej dodatki z bielonego drewna oraz mosiądzu. 

Czarne meble kuchenne - w jakim zestawieniu?

Aby meble z ciemnymi frontami nie przytłaczały wnętrza, warto zestawić je z drewnianym odcieniem blatów lub jasną ścianą. Doskonale będą prezentować się także czarne gładkie fronty z kamiennym blatem. Może być on jednolity laminowany lub granitowy z delikatnym rysunkiem żyłek. Czarne fronty świetnie wyglądają z drewnianymi blatami. Blat w wybarwieniu jasnych gatunków drzewa, np. bukowego prezentuje się niezwykle efektownie. Jednocześnie drewno łagodzi nieco minimalistyczny i surowy odcień czerni. Czarne szafki kuchenne świetnie też będą wyglądać na tle jasnych ścian i połyskujących powierzchni. Można zestawić je, wiec z jasnymi, lśniącymi płytkami nad blatem. Decydując się na meble w zabudowie można też rozważyć zamontowanie szafek w dwóch kolorach. Na dole można umieścić czarne szafki, a na górze jasne, np. szare. Da to ciekawy kontrast i sprawi, że pomieszczenie nie będzie monotonne. 

Decydując się na czarne meble kuchenne mamy do wyboru błyszczące lub matowe fronty. Meble w wysokim połysku powiększają optycznie wnętrze. Dodatkowo połysk w połączeniu z kolorem czarnym daje ekskluzywną przestrzeń. Całości dopełnią stalowe dodatki i sprzęt AGD. Elegancko wyglądać też będą kontrastowe kolory zwłaszcza czerwień i biel. Taka kuchnia wygląda niezwykle ekskluzywnie i nowocześnie. Czarne meble stylowe w wysokim połysku sprawiają wrażenie bardzo drogich -wręcz luksusowych. Dodatkowo zastosowanie błyszczących frontów nadaje kuchni niezwykłej głębi, a zarazem lekkości. Fronty mogą być wykonane z płyty meblowej, forniru wybarwionego na czarny kolor, a nawet szkła w aluminiowej ramie. Gładka, połyskująca powierzchnia odbija światło sprawiając, że meble takie przykuwają wzrok. Ekskluzywne fronty w czerni podkreśli w tym przypadku oświetlenie w postaci kryształowego żyrandola, który efektownie wyeksponuje grę refleksów. Czerń mebli w wysokim połysku w połączeniu z pięknie zdobionym złotym lub srebrnym żyrandolem idealnie odzwierciedli styl glamour we wnętrzu. 

Czarne matowe fronty szafek kuchennych to z kolei doskonałe rozwiązanie dla minimalistów. Matowa powierzchnia optycznie wycisza pomieszczenie i subtelnie rozprasza światło. Gładkie matowe fronty oraz blaty wykonane z nowoczesnych materiałów sprawiają, że kuchnia przybiera nieco surowy wygląd, który świetnie wpisuje się w styl industrialny lub w tzw. loftowy. Takie meble doskonale podkreślą przemysłowy charakter panujący w tego typu aranżacjach. Na tle czarnych mebli jedyną ekstrawagancją mogą być wykończenia w postaci metalowych lub skórzanych uchwytów. Matowe fronty czarnych mebli w zestawieniu z naturalnym drewnem nadadzą wnętrzu nieco przytulności. Takim pomieszczeniom bliżej do stylu skandynawskiego w nowej odsłonie. 

Kuchnia cała na czarno

Czarne meble w kuchni w wersji "total look", zestawione powinny być z czarnym wykończeniem. Wszystkie elementy w takim wydaniu są czarne. Dotyczy to zarówno frontów szafek, jak i blatów, a także ściany nad blatem i podłogi. Jedyne co różni wszystkie powierzchnie może być odcień czerni oraz struktura powierzchni. Uzupełnieniem takiego wnętrza będą dodatki. Mogą być one złote, miedziane lub z elementami drewna. Stylowa lampa w miedzianym kolorze przełamie czerń i sprawi, że taka aranżacja nie będzie nudna ani monotonna. Subtelna gra fakturami użytych materiałów, pozwoli uzyskać odmienne odcienie czerni, które pięknie będą różnicować takie monochromatyczne wnętrze. W takiej kuchni sprawdzą się także kinkiety i lampy sufitowe również miedziane lub mosiężne. 

Czarne meble kuchenne to rozwiązanie nie tylko dla odważnych. Nawet jeśli budzą skojarzenie ze skrajnym minimalizmem, monotonią lub przytłoczeniem, warto przełamać ten mit i zdecydować się na kuchnie która zachwycać będzie elegancją i klasą oraz unikalnym charakterem. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz