szefunio.pl PoradyCo warto sprawdzić przed podpisaniem umowy pożyczki?
ocena ():

Co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy pożyczki?

berlin-1571046-1920.jpg

Pożyczka jest wieloletnim zobowiązaniem, dlatego przy podpisaniu umowy trzeba dokładnie wczytać się w jej treść, aby nie okazało się, że padniemy ofiarą drobnych kruczków. Wszelkie niezrozumiałe zapisy powinny być skonsultowane z doradcą, aby dokładnie wyjaśnił Ci ich znaczenie.

Atuty pożyczki w PFR

PFR, czyli Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. funkcjonuje od 2017 roku i jest spółką samorządową, która ma wspierać finansowo MŚP na terenie województwa podkarpackiego. Z pomocy Podkarpackiego Funduszu Rozwoju mogą skorzystać mikro-, małe oraz średnie firmy, która mają swoją działalność lub oddział zarejestrowany na terenie województwa. Jakie są największe atuty skorzystania z pożyczki obrotowej lub hipotecznej w PFR? Przede wszystkim oprocentowanie zmienne od 1,15% w skali roku, brak pobierania prowizji za rozpatrzenie wniosku, natomiast samo podpisanie umowy związane jest z odprowadzeniem prowizji od 0% do 2%. W PFR każdy przedsiębiorca ma zagwarantowane profesjonalne doradztwo zespołu ekspertów, którzy przeanalizują sytuację przedsiębiorcy i pomogą mu wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie na rozwój swojej firmy i umocnienie jej pozycji na rynku. 

Co można sfinansować z pożyczek PFR?

Pożyczki dla firm Rzeszów od PFR przeznaczone są przede wszystkim na rozwój firmy mikro-, małej oraz średniej, której siedziba lub oddział zarejestrowany jest na terenie województwa podkarpackiego. Z pożyczki obrotowej można przede wszystkim finansować bieżącą działalność gospodarczą, a więc wypłacać pracownikom wypłatę, opłacać bieżące wydatki utrzymania lokalu lub kupno towarów potrzebnych do stałej działalności miejsca pracy. A co z pożyczką hipoteczną? Jest to pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm, a więc lokali usługowych i użytkowych, magazynów, biur, działek inwestycyjnych pod działalności, a nawet całych budynków, m.in. galerii handlowych, hoteli czy budynków firmowych.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz