szefunio.pl Porady9 rzeczy, które każdy z nas może zrobić, aby zmniejszyć zmiany klimatyczne
ocena ():

9 rzeczy, które każdy z nas może zrobić, aby zmniejszyć zmiany klimatyczne

berlin-1571046-1920.jpg

Gazy zawierające ciepło spowodowały wzrost temperatury powierzchni Ziemi, w wyniku czego poziom morza wzrósł. Może to spowodować zanieczyszczenie warstw wodonośnych i gleb rolniczych oraz utratę siedlisk ryb, ptaków i roślin. Niskie wyspy, na przykład, jak w Bangladeszu i Holandii, mogą potencjalnie całkowicie zniknąć pod wodą.
Szefunio.pl zebrało 9 wskazówek, które pomogą zmniejszyć ten niekorzystny wpływ na środowisko.

9. Ponownie rozważ swoją dietę.

Zmień swoją dietę © foodcoma_eats / Instagram © gardener_at_62degrees / Instagram

Przemysłowe ziemie rolnicze są szkodliwe dla zwierząt i całego środowiska. Te branże zanieczyszczają powietrze i wodę. Możesz zacząć rozwiązywać ten problem indywidualnie, wykonując następujące czynności:

Przestań jeść mięso. Czy wiesz, że do wyprodukowania 1 funta mięsa, fabryki zużywają 2400 litrów wody?
Kupuj żywność od lokalnych rolników. Pomoże to zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza na dwa sposoby: nie musisz iść daleko, aby kupić to, czego potrzebujesz, a towary nie muszą iść długą drogą, aby dostać się do ciebie.
Rozwijaj własne jedzenie. Nawet jeśli masz małe mieszkanie, a nie dom z ogrodem lub podwórkiem, zawsze możesz wyhodować pomidory i zielenie na parapecie.

8. Zainwestuj w odpowiednie startupy.

Wspieraj ciekawe i ekologiczne starupy © Robots in Service of the Environment - RSE / Facebook.com

Możesz dziś wspierać ekologiczne pomysły, aby jutro ocalić planetę. Nawet 10 $ wystarczy. Obecnie istnieje wiele firm rozpoczynających działalność, których celem jest uczynienie planety czystszą i lepszą. Po prostu otwórz Kickstarter.com.

7. Pomyśl o wodzie.

Oszczędzaj wodę https://www.instagram.com/

Obecnie prawie 60 milionów ludzi spotyka się z kryzysem żywnościowym i wodnym spowodowanym globalnym ociepleniem. Jak możemy zachować równowagę wodną?

Ustaw wodę pod prysznicem do ustawienia ponownego użycia. Woda będzie filtrowana i używana w toalecie do spłukiwania.
Wyłącz wodę podczas mycia zębów, mycia naczyń lub mycia włosów. Ziemia i twój portfel będą ci wdzięczne.
Użyj słońca, aby podgrzać wodę. Skonsultuj się z ekspertami - ta technologia jest bardziej dostępna niż się wydaje.

6. Zasadź drzewo.

Zacznij sadzić drzewa © aimen.tehseen_official / Instagram © sacart_sucks / Instagram

Kupowanie sadzonki na rynku to nie jedyny sposób na zrobienie tego. Jeśli jesienią przejdziesz wzdłuż zagajnika, parku, bulwaru lub po prostu zacienionej ulicy, gdzie rosną dęby, kasztany i klony, nie leniwy i nie schyl się, podnieś żołędzie, nasiona klonu lub kasztany.

W domu posadź żołądź, nasiono lub kasztan w plastikowej filiżance lub garnku. Podczas przesadzania młodego drzewa ważne jest, aby nie uszkodzić korzeni. Drzewko powinno być trzymane w pomieszczeniu przez około 5 lat, po czym można bezpiecznie przenieść na świeże powietrze.

Czy myślisz, że ten rodzaj zamieszania to kropla w morzu pośród globalnej katastrofy? Jeśli tak, wyobraź sobie, że gdyby tylko 1% mieszkańców naszej planety zasadziło przynajmniej jedno drzewo w swoim życiu, nasze powietrze filtrowałoby o 74 miliony więcej drzew niż obecnie. To robi różnicę!

5. Zrób to sam

Przygotuj sama kosmetyki w domowy i naturalny sposób © vini_azad / Instagram © naturaltastychef / Instagram

Jedzenie: Staraj się gotować bez używania półproduktów tak bardzo, jak to możliwe. Kupuj także duże paczki z rzeczami, aby zmniejszyć ilość śmieci.
Produkty dla ciała: Możesz samodzielnie przygotować szampon, odżywkę do włosów, krem ​​i pastę do zębów. Spróbuj wymienić niektóre z nich na początek, a następnie zastąp większość tego, z czego korzystasz. Tylko olej kokosowy może zastąpić krem ​​do ciała i mycie twarzy.
Produkty do czyszczenia: Środek do czyszczenia szkła, łazienka, piekarnik i inne środki czyszczące można wytwarzać wyłącznie przy użyciu naturalnych składników. Po prostu użyj sody oczyszczonej i octu!

4. Szanuj florę i faunę.

Zacznij szanować zwierzęta i rośliny z twojej okolicy © motherjonesmag / Instagram © ateliesamba / Instagram

Ze względu na postęp ludzkości, wszystkie rodzaje zwierząt straciły swoje domy. Być może widzieliście ptaki kąpiące się w zbiornikach ropy lub jelenie wędrujące na obrzeżach osad, po prostu dlatego, że nie mają dokąd pójść. Jeśli masz trochę przestrzeni, bądź gościnny dla tych zwierząt, które potrzebują pomocy. Możesz uczynić swój dom bardziej znośnym dla zwierząt, wykonując następujące czynności:

Nie używaj pestycydów.
Zawieś karmnik dla ptaków i miskę do picia, która zawsze zawiera czystą wodę i jedzenie.
Krzewy roślin, kwiaty i drzewa, które mogą przyciągnąć mieszkańców lasów.
Niech żyją węże, pająki, nietoperze i inne stworzenia. Istnienie tych zwierząt oznacza, że ​​twój ekosystem jest zdrowy.
Korzystaj z elektrycznej lub ręcznej kosiarki do trawy, a nie z benzyny.

3. Przygotuj kompost.

Kompost z pozostałości jedzenia wpływa pozytywnie na zmiany klimatyczne © clarity_enviro / Instagram © sharpenyourspades / Instagram

Kompost nie jest już metodą uprawy pięknych pysznych ogórków. To także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i poprawę stanu gleby, na której żyjesz. Zamiast wyrzucać resztki jedzenia do śmieci, zbieraj je na kupie kompostu. Po chwili otrzymasz wspaniały kompost, który możesz wykorzystać do zapłodnienia trawnika lub ogrodu warzywnego.

2. Zużywają mniej, recyklingu więcej.

Recykling to podstawa © eatingwithmax / Instagram © nicoleisnifty / Instagram

W Oceanie Spokojnym jest wielka wyspa: Garbage Island. Czy możesz sobie wyobrazić, że pokrywa on powierzchnię 1,6 miliona kilometrów kwadratowych?

Ale możemy pomóc w zapobieganiu tej katastrofie. Wszystko jest proste: im mniej konsumujesz, tym mniej wyrzucasz. Staraj się nie kupować dodatkowej żywności i odzieży, a także:

Przekazuj niepotrzebne ubrania do centrów recyklingu lub sprzedaj je. Być może znudzi cię ta koszulka AC / DC, ale syn sąsiada pokochałby ją. Rozdrobnione i uszkodzone rzeczy zawsze można oddać do recyklingu lub odnowić.
Użyj transportu razem. Mniej samochodów oznacza mniej spalin.
Wypożycz wszystko! Dziś jest wiele usług, które z radością dadzą Ci sukienkę lub garnitur do ukończenia szkoły, ślubu lub prostą randkę.

1. Użyj toreb wielokrotnego użytku.

Korzystaj z torebek wielokrotnego użytku © dakuwaqa.project / Instagram © home_not_house / Instagram
Nie używaj toreb na zakupy. W Wielkiej Brytanii zużywa się około 8 miliardów plastikowych toreb rocznie. Jest to ponad 130 plastikowych toreb na osobę rocznie. Te plastikowe torby są denerwujące i zazwyczaj wkładasz je do szafek pod zlewem. Możesz ponownie wykorzystać pakiety lub jeszcze lepiej, zdobyć tanie i trwałe. Możesz uszyć piękną torbę na własną rękę, używając na przykład techniki patchworku. Wtedy zobaczysz, że twoi przyjaciele i krewni idą za twoim przykładem.

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz