szefunio.pl Porady8 rzeczy, na które jesteś już za stary i to jest wspaniałe
ocena ():

8 rzeczy, na które jesteś już za stary i to jest wspaniałe

berlin-1571046-1920.jpg

Większość kobiet obawia się starzenia, ale starzenie się ma swoje zalety. Amerykanka, Michelle Combs, rozpaczliwie walczyła z oznakami starzenia przez bardzo długi czas, jak wielu innych, ale kiedy skończyła 52 lata, zdecydowała, że walczyła z nią. Dziś jest przekonana, że stereotypy mogą zepsuć jakość życia danej osoby, ale im jesteśmy starsi, tym łatwiej się ich pozbyć. W swoim blogu Michelle napisała o zasadach, które całkowicie usunęła z życia, aby stać się szczęśliwszymi.

Szefunio.pl zestawiło listę takich zasad, o których Michelle nie powiedziała, nie tracąc nic.

1. Dostosowywać się do sytuacji

© The Tonight Show Starring Jimmy Fallon/NBC/Broadway Video/Universal Television

Michelle Combs jest pewna, że nigdy nie powinniśmy milczeć, kiedy widzimy lub czujemy się niesprawiedliwi. Zawsze jesteśmy gotowi wypowiadać się w imieniu kogoś innego, ale nigdy na własną rękę. Musimy zbudować własne psychologiczne granice. Bardzo ważne jest, aby pokazać osobom wokół ciebie, że nigdy nie powinieneś być traktowany w ten sposób. Mówienie o tym, co ci się nie podoba, jest pierwszym krokiem we właściwym kierunku.

2. Martwąc się o to, jak patrzą na ciebie inni

© depositphotos © baddiewinkle/instagram

W pewnym wieku zaczynamy rozumieć, że musimy zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy. Nasze osobliwości i słabości tylko dodają pikanterii do naszego życia. Ciesz się życiem w każdym wieku! Pozytywna dama o imieniu Baddie Winkle, która uwielbia żywe kolory i odważne ubrania, codziennie udowadnia tę prostą prawdę światu, będąc jej autentyczną osobą.

3. Przepraszać za twój brudny dom.

© HeathRobbinsPhotography/facebook

Oczywiście, nie ma potrzeby, aby biegać do skrajności, ale czasami możesz sobie wybaczyć, że masz niechlujny dom. Czemu? Ponieważ to twój dom i nie musisz za to nikogo przepraszać! Poza tym warto dowiedzieć się, dlaczego w pierwszej kolejności trudno było utrzymać czysty dom.

Bycie zaniedbanym przez większość czasu nie ma nic wspólnego z lenistwem. Jest kilka powodów, dla których prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy. Na przykład, jesteś tak zestresowany pracą, że nie masz czasu ani siły na oczyszczenie swojego domu. Taka rzecz może się zdarzyć każdemu i jest to całkowicie normalne.

4. Odmawianie sobie przyjemności

© mamyrockofficial/instagram © baddiewinkle/instagram

Nie musisz czuć się winny za sposób, w jaki spędzasz czas. Nie ma znaczenia, czy lubisz czytać komiksy dla dzieci, zbierać pudełka zapałek czy płakać podczas oglądania romantycznego filmu. To tylko ty.

Znany lekarz, Richard Feynman, powiedział kiedyś: "Nie ponosisz odpowiedzialności za to, co inni ludzie uważają za możliwego do osiągnięcia. Nie ponoszę odpowiedzialności za to, że mnie oczekują. To ich błąd, a nie moje niepowodzenie. "Zgodnie z tą zasadą zrobił to, co kochał i otrzymał nagrodę Nobla.

5. Nosić niewygodne buty.

© Sex and the City/ DarrenStarProductions/HBO Original Programming/Warner Bros.Television © depositphotos

Pragnienie, by pochwalić się parą butów na wysokich obcasach, jest zazwyczaj adherentne dla naszej młodzieży. Z wiekiem staje się jasne, że wszystko, co mamy na sobie, nie powinno być piękne, ale także wygodne. Noszenie wygodnych ubrań i butów to sposób na poszanowanie siebie i swojego ciała. Twoja garderoba jest odbiciem twojej osobowości, która jest jedną z najważniejszych zasad, przez które przechodzi stylista. Noszenie przedmiotów, które ci odpowiadają, jest oznaką szczęśliwej, harmonijnej kobiety.

6. Gromadzenie rzeczy, których nie potrzebujesz.

© depositphotos

Próbując pozbyć się zbędnych rzeczy, wszyscy myślimy: "A co, jeśli będę go potrzebować później?" Jeśli nie wiesz, dlaczego potrzebujesz tego teraz, nie jest możliwe, aby później się przydał. Sprzątanie pomaga uporządkować twój dom, myśli i duszę. Aby nauczyć się żyć z minimum rzeczy i perfekcyjnie zorganizować przestrzeń, możesz przeczytać książki Mari Kondo The Life-Changing Magic of Tidying Up, Spark Joy i The Life-Change Manga of Tidying Up.

7. Spędzanie niepotrzebnego czasu z ludźmi, których nie lubisz.

© depositphotos

Nasze życie jest zbyt krótkie, by je wydać na tych, którzy są dla nas nieciekawi i nieprzyjemni. Znacznie lepiej jest skupić się na swoich znajomych i rodzinie, których naprawdę kochasz. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Harvardu pokazało, że ludzie, którzy są szczęśliwsi w swoich związkach, wydają się zdrowsi.

8. Znalezienie dobra u każdej osoby, którą znasz.

© Sex and the City/ DarrenStarProductions/HBO Original Programming/Warner Bros.Television
Zawsze możesz znaleźć coś dobrego w osobie, gdy przyjrzysz się jej bliżej. Najważniejsze pytanie brzmi: dlaczego miałbyś go potrzebować? Musisz zaakceptować fakt, że są tak zwani toksyczni ludzie, których powinieneś unikać, tak jak zarazy. Są to ludzie, którzy zawsze grają ofiarę, która nie może wybaczyć, są biernie agresywni i samolubni i grają według własnych reguł. Radzenie sobie z takimi ludźmi psuje nasz nastrój i kradnie nasz czas i siłę.

@unsplash

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jakie są wartości i priorytety Twojego życia. Bo może nie idziesz w kierunku celu, który naprawdę chcesz osiągnąć. Znajdź czas, posłuchaj siebie, zastanów się, co naprawdę chcesz zrobić i co możesz teraz zrobić, aby zacząć działać we właściwym kierunku. Nie trać czasu.

@unsplash

Zdolność doceniania tego, co mamy, sprawia, że ​​nasze życie jest szczęśliwsze. Ponieważ w większości przypadków szczęście nie zależy od tego, ile zarabiasz lub gdzie mieszkasz, ale od zdolności dostrzegania dobrych rzeczy, zarówno dużych, jak i małych, i bądź wdzięczny za nie. Na przykład wielu psychologów wie, że pary, które dziękują sobie nawzajem często, pozostają razem przez dłuższy czas.

@unsplash

Po 40 roku życia wiele osób widzi rzeczy w zupełnie innym świetle. Na przykład wielu ludzi ponownie zastanawia się nad osobami, z którymi się komunikuje, przestaje odczuwać potrzebę bycia miłym dla wszystkich i dokładniej dobiera przyjaciół. Dzięki temu jesteśmy wolni i uczymy się doceniać bliskie relacje.

@unsplash

Każdy ma swoje własne marzenia. To jest czas, kiedy jesteś w najlepszej formie, więc powinieneś popracować nad ich spełnieniem. Na przykład, jeśli chcesz kupić dom, mieć dzieci, zacząć podróżować lub nagrać własny album, jest to najlepszy czas, aby to zrobić!

@unsplash

Charakterystyczną cechą wielu odnoszących sukcesy ludzi jest ich zamiłowanie do czytania literatury.
Na przykład, jeśli czytasz książki przez co najmniej godzinę dziennie, zajmie to 15 dni w roku. Im więcej czytasz, tym więcej się uczysz i tym łatwiej będzie ci zrozumieć innych ludzi. Rozwiniesz ciekawość, kreatywność i oczywiście inteligencję.

Które z tych zaleceń wydawały się najważniejsze? Co byś dodał do listy? Udostępnij w sekcji komentarzy poniżej!

@unsplash
 
Twoja ocena:

Dodaj komentarz