szefunio.pl Porady8 kobiecych objaw, które nie powinny być lekceważone
ocena ():

8 kobiecych objaw, które nie powinny być lekceważone

berlin-1571046-1920.jpg

Nasz nowoczesny styl życia jest tak gorączkowy, że nie możemy znaleźć czasu na zatrzymanie się i słuchanie naszego ciała. Jeśli coś w naszym ciele się zmienia, nie zauważamy tego lub po prostu myślimy, że wszystko będzie dobrze. Ale są pewne objawy wskazujące na poważne choroby i nie powinniśmy ich lekceważyć.

Szefunio.pl zebrało informacje na temat sygnałów wysyłanych przez nasze ciało, aby powiedzieć nam, że coś jest nie tak.

Niewyjaśniona utrata masy ciała

Niewyjaśnione chudnięcie może być niebezpieczne © depositphotos

Niewiele jest kobiet, które denerwują się utratą wagi. Ale jeśli nagle stracisz wagę bez diety i ćwiczeń, musisz zwrócić na to uwagę. Przyczyny mogą być różne: przewlekły stres, cukrzyca, rak i tak dalej. Zaleca się natychmiast udać się do lekarza.

Chroniczne zmęczenie

Zmęczenie przez większość czasu to objaw jakieś choroby © depositphotos

Czasami wszyscy czujemy się naprawdę wyczerpani, ale jeśli jesteś zmęczony przez ponad 2 tygodnie (nawet jeśli masz dość snu), lepiej udać się do lekarza. Objaw ten może być spowodowany: problemami z tarczycą, chorobami serca lub niedoborem witaminy D.

Zmiany w piersiach

Jeśli zauważysz zmiany w piersiach wybierz się do lekarza © depositphotos

Każda kobieta powinna wykonywać samobadanie piersi raz w miesiącu. A jeśli zauważy jakiekolwiek zmiany (kolor, kształt, guzki itd.), Powinna odwiedzić swojego ginekologa lub lekarza rodzinnego.

Zadyszka i zawroty głowy podczas prostych ćwiczeń

Zadyszka przy małej aktywności fizycznej to objaw choroby © depositphotos

Jeśli lekka aktywność fizyczna, taka jak wspinanie się na drugie piętro, powoduje zawroty głowy i duszność, zaleca się wizytę u lekarza, ponieważ objawy te mogą wskazywać na astmę lub choroby serca.

Szybkie tętno

Szybkie tętno na co dzień może być objawem choroby © depositphotos

Nie musisz iść do lekarza, jeśli podczas treningu odczuwasz szybkie bicie serca lub jesteś zdenerwowany. Ale jeśli zawsze odczuwasz kołatanie serca bez wpływu tych czynników, zdecydowanie powinieneś zwrócić na to uwagę.

Zmiany w bliznach i znamionach

Zauważyłeś zmianę znamienia to wybierz się do lekarza © depositphotos

Jeśli zauważyłeś nowy i nietypowy pieprzyk lub stary, który zmienił jego kształt lub kolor, powinieneś zobaczyć specjalistę. Zwróć na to jeszcze więcej uwagi, jeśli spędzasz zbyt dużo czasu na słońcu.

Wzdęcia

Wzdęcia bez powodu to powód na wizytę u lekarza © depositphotos

Wszyscy odczuwamy wzdęcie po obfitej kolacji. Ale jeśli twoje wzdęcie nie jest związane z posiłkami, możesz mieć problemy z jajnikami. Dodatkowo, jeśli nagle zaczniesz odczuwać wczesny ból sytości lub miednicy, natychmiast udaj się do lekarza.

Nagła utrata wzroku

Duże pogorszenie wzroku może być objawem choroby © depositphotos

Jeśli zauważysz, że twoja wizja nagle się zmieniła lub widzisz podwójne widzenie, powinieneś zobaczyć specjalistę okulistę. Jeśli towarzyszy temu utrata równowagi, zawroty głowy, problemy z mową, zmiany w wyglądzie twarzy i drętwienie po jednej stronie ciała, natychmiast wezwij pogotowie: objawy te są objawami udaru.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz