szefunio.pl Porady6 nawyków psychologicznych, które czynią ludzi słabymi i samotnymi
ocena ():

6 nawyków psychologicznych, które czynią ludzi słabymi i samotnymi

berlin-1571046-1920.jpg @unsplash

Bardzo ważne jest, aby mieć dobre relacje z ludźmi, ponieważ związki społeczne są ważną częścią naszego życia. Jednak czas poświęcony na budowanie relacji nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty. Jeśli zauważysz, że poświęcasz więcej czasu na zajmowanie się cudzymi sprawami niż własnymi, to jest dobry czas, aby przemyśleć swoją postawę.
Szefunio przyjrzał się problemowi i znalazł przypadki, w których lepiej jest zmienić swoje priorytety.

@unsplash

Co się dzieje: Na twojej liście rzeczy do zrobienia jest więcej zadań kogoś innego niż twoich. Pomagamy, konsultujemy, kupujemy, opiekujemy się, pożyczamy - każdy drobiazg marnuje twój cenny czas. Jeśli zostaniesz zapytany, co te wszystkie osoby kiedykolwiek dla ciebie zrobiły, prawdopodobnie zestarzejesz się myśląc nad odpowiedzią.
Co należy zrobić: Zadbaj o to, aby twoje własne zadania stały się priorytetem numer jeden. Jeśli ktoś próbuje udowodnić, że jesteś egoistą i niewdzięcznikiem, to najprawdopodobniej jest to manipulowanie Twoimi emocjami. Zanim ślepo wyciągniesz pomocną dłoń do kogoś, zadaj sobie pytanie, czy ta osoba faktycznie czerpie zyski z bycia obsługiwanym przez Ciebie cały czas.

@unsplash

Co się dzieje: Nie czujesz się pewnie i ciągle starasz się uzyskać aprobatę od ludzi, których opinia jest dla Ciebie ważna. Robisz coś, aby być chwalonym lub pochwalonym przez twojego szefa, kolegów, przyjaciół i krewnych. Jeśli uzyskasz potwierdzenie czujesz, że zrobiłeś coś "dobrego". Jeśli nie otrzymałeś pożądanej opinii, masz wrażenie, że zrobiłeś coś nieistotnego lub "złego".
Co robić: musisz zdecydować, że jesteś dobry i że nie musisz tego udowadniać. Zamiast szukać zgody, staraj się osiągnąć swoje cele. Rozwijaj siebie i swoje pasje, dbaj o zdrowie, miłość i bądź kochany. Zaufanie stanie się twoim wiernym towarzyszem, a twoja potrzeba aprobaty zniknie.

@unsplash

Co się dzieje: Nie dyskutujesz, nie narzekasz, nie walczysz o swoje prawa. Łatwiej jest zaakceptować, być cierpliwym i cichym, aby nie wywoływać konfliktu. Jest to jednak złudzenie: jeśli nie potwierdzisz swojej opinii, nikt nigdy się nie dowie, że ją masz.
Co robić: pozwól sobie na opinię. Nie musisz szukać wsparcia u tych, którzy brzmią głośniej i pewniej niż Ty. Kiedy otwarcie wyrażasz swoją opinię, pokazujesz swoją indywidualność. Zasłużony szacunek jest ważniejszy niż jednorazowy uśmiech.

@unsplash

Co się dzieje: często przepraszasz, jeśli nie potrafisz spełnić czyjejś prośby lub nie zgadłeś czyichś myśli, oczekiwań lub uczuć. Gniew, obraza, smutek, niezadowolenie - wszelkie negatywne emocje innych ludzi Cię przerażają i sprawiają, że czujesz się winny.
Co zrobić: odłóż ciężar, który nosisz - czyli odpowiedzialność za czyjeś uczucia, problemy i oczekiwania. Kiedy poczujesz się przytłoczony przez poczucie winy, zastanów się: co zrobiła ta osoba, aby rozwiązać swój problem? Dlaczego ma czas na marudzenie i cierpienie, jeśli problem nie został rozwiązany?

@unsplash

Co się dzieje: Zawsze jesteś gotowy zrobić wszystko dla wszystkich. Jeśli ktoś ma pilny problem, porzucisz wszystkie swoje zadania, pojedziesz na drugi koniec miasta i rozwiązujesz problem za darmo. Zawsze możesz odłożyć swoje sprawy na później, ale nie możesz odmówić komuś pomocy.
Co robić: Zastanów się, jaka jest twoja norma i powiedz to tym, którzy są wokół Ciebie. Wyjeżdżasz na weekend? Powiedz im, że możesz pracować nad projektem do piątku. Nie powinieneś usprawiedliwiać się. Musisz być swoim własnym priorytetem raz na zawsze.

@unsplash

Co się dzieje: utknąłeś w czyjeś prośby - twoi rodzice, krewni, przyjaciele, znajomi. Rzadko odrzucasz prośbę, więc twój czas dzieli się na wiele drobnych elementów, a żaden z nich nie jest Twój.
Co robić: Oddziel swoją osobistą przestrzeń na czas na odpoczynek, pracę, prace domowe, spacery, szczęście lub podróżowanie. Wybierz jeden dzień, kiedy robisz tylko to, co chcesz. Ustaw swoje priorytety i pomyśl dobrze za każdym razem, zanim podejmiesz pracę za kogoś innego.

 

Czy udało ci się ustalić własne granice? Jak reagują na to inni ludzie?

5. Mężczyźni jedzą dwa razy więcej, niż gdy są z kobietami.

© Warner Bros.

4. Mężczyźni wolą luźniejsze ubrania z wiekiem.

© depositphotos

3. Styl życia mężczyzny w dużej mierze zależy od ilorazu inteligencji.

© eastnews

2. Mężczyźni kłamią dwa razy częściej niż kobiety.

© HBO

1. Mężczyźni patrzą na kobiety przez prawie rok życia.

© depositphotos

© pixabay

@pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay
Twoja ocena:

Dodaj komentarz