szefunio.pl Porady6 mitów o miłości, w które ludzie wciąż wierzą
ocena ():

6 mitów o miłości, w które ludzie wciąż wierzą

berlin-1571046-1920.jpg

Mity są wyjątkowo trudne do zabicia. Często wierzymy w rzeczy, które nie mają nawet mocnych dowodów. Miłość nie różni się od innych dziedzin życia, a niektóre z powszechnych stereotypów na temat miłości mogą poważnie zaszkodzić waszemu związkowi. Ale jeśli zdajesz sobie z nich sprawę, popełnisz mniej błędów, a w przyszłości będzie dużo mniej do żalu.

Szefunio.pl zebrało 6 najbardziej rozpowszechnionych nieporozumień na temat romansu, które mogą stanąć na drodze do twojego szczęścia.

1. Przeciwieństwa się przyciągają.

https://brightside.me

Ile razy słyszałeś to zdanie? Pomimo popularności, zostało udowodnione, że jest nie tak. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy są w długotrwałym związku mają więcej wspólnych cech niż różnice na samym początku ich podróży.

Już na pierwszym spotkaniu zauważają cechy drugiej osoby, które same posiadają. Te cechy sygnalizują, że para może mieć harmonijne partnerstwo w przyszłości.

Poza tym okazało się, że pary o podobnych osobowościach i wartościach czynią lepszych rodziców niż pary o różnych skłonnościach.

2. Możesz zmienić osobowość partnera.

https://brightside.me

Jeśli nadal wierzysz, że możesz zmienić swojego partnera, zapomnij o tym. Jasne, związek pozostawia ślad w nawykach danej osoby. Ale są fundamentalne obszary, których po prostu nie możesz zmienić, bez względu na to, jak bardzo się starasz: osobowość, postawy, wartości i wybór społecznie istotnych zachowań.

Jeśli marzysz o partnerze, który Cię rozumie i wspiera, lepiej będzie, jeśli znajdziesz kogoś, kto podzieli Twoje poglądy.

3. Wspólne życie przed małżeństwem jest dobrym sposobem na wzajemne poznanie się.

https://brightside.me

Ten sposób działania wydaje się intuicyjny. Aby podjąć ważną decyzję, musisz dobrze poznać osobę. Jednak życie pod jednym dachem nie jest najlepszym sposobem.

Para porusza się razem i może nawet dobrze sobie radzi przez jakiś czas, ale gotowość do małżeństwa nie nastąpi w ciągu kilku dni. Tymczasem ich rodzice zaczynają pytać, kiedy w końcu zamierzają zawiązać węzeł, ponieważ "po co czekać, jeśli już mieszkacie razem?" To doprowadzi do tego, że para zostanie wciągnięta w małżeństwo, zamiast podejmować świadomą decyzję. W przyszłości mogą się rozwieść lub poczuć niezadowoleni z przedwczesnego kroku. Dlatego najlepiej zacząć żyć razem, gdy obaj jesteście gotowi, by wytrącić wasze troci.

4. Twoja bratnia dusza jest z góry ustalona.

https://brightside.me

Wiele osób marzy o znalezieniu idealnie dopasowanego partnera już na samym początku poszukiwań. Prawdą jest, że nie spotykamy się, ale stajemy się bratnimi duszami w wyniku szczęśliwego i harmonijnego małżeństwa. Co więcej, z miliardów ludzi żyjących na tej planecie jest z pewnością więcej niż jeden, który może stać się drugą połową.

Nie ma wątpliwości, że kluczowe wartości pary powinny się zgadzać, ale tylko długotrwała miłość i wzajemny szacunek pomimo wszystkich przeszkód sprawią, że poczujesz się jakbyś miał bratnią duszę u swojego boku.

5. Miłość ma datę wygaśnięcia.

https://brightside.me

Ludzie, którzy twierdzą, że tak jest to są w wielkim błędzie. Badanie przeprowadzone przez Stony Brook University w Nowym Jorku wykazało, że uczucia w nowych parach są tak silne, jak w związkach trwających od 10 do 29 lat. W obu przypadkach mózgi ochotników biorących udział w eksperymencie zareagowały na zdjęcia ich znaczących innych w podobny sposób.

Pamiętaj jednak, że odwieczna miłość jest możliwa tylko wtedy, gdy partnerzy troszczą się o siebie nawzajem, szanują wzajemne opinie i rozwiązują swoje problemy ramię w ramię.

6. Miłość od pierwszego wejrzenia istnieje.

https://brightside.me
Ten mit jest bardzo powszechny, ale nie dokładny.

Badania pokazują, że podczas sprawdzania mężczyzny na pierwszym spotkaniu kobieta potrzebuje tylko 6 rzutów, aby zdecydować, czy jej odpowiada.

Chociaż nie ma miłości dosłownie na pierwszy rzut oka, 6 spojrzeń też nie jest tak wiele. Według autora i trenera życia, Aliego Campbella, kobieta zajmuje 45 sekund, aby podświadomie zdecydować, czy lubi mężczyznę.

@unsplash

Biorąc kąpiel zamiast kąpieli, zaoszczędzisz więcej wody rocznie, niż możesz sobie wyobrazić. 

@unsplash

Plastikowe kubki są nadal szeroko stosowane do przygotowywania kawy. Zainwestuj w dobrą filiżankę termiczną i poproś baristów, by napełnili ją poranną małą czarną. Będą szczęśliwi, robiąc to za Ciebie.

@unsplash

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że ludzie w innych krajach używają plastikowych pojemników na żywność do przechowywania makaronów, ziaren i słodyczy przez wiele lat.

@unsplash

Nie tylko będziesz miał własne zioła, owoce i warzywa, ale powietrze w twoim domu stanie się czystsze.

@unsplash

To może wydawać się paskudne, ale kiedy już ustawisz pojemnik na kompost, zobaczysz, ile dobrego to robi. Możesz użyć tego kompostu do nawożenia roślin lub trawnika obok domu.

@unsplash

Czy wiesz, że urządzenia elektryczne nadal zużywają energię po podłączeniu do gniazdka, nawet jeśli je wyłączysz? Mowa to o telewizorach, laptopach, a nawet piecach elektrycznych. Zrób sobie nawyk odłączania wszystkich urządzeń przed wyjściem z domu. Pozwoli to oszczędzać energię elektryczną i zapobiegać katastrofom, takim jak pożary.

@pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay
Twoja ocena:

Dodaj komentarz