szefunio.pl Porady6 błędów, które partnerzy muszą unikać w małżeństwie
ocena ():

6 błędów, które partnerzy muszą unikać w małżeństwie

berlin-1571046-1920.jpg

Cześć wszystkim! Nazywam się Alexandra i mam 26 lat. Byłam kiedyś mężatką, ale po zaledwie 2 latach skończyło się to rozwodem. Niektórzy mogą powiedzieć, że nie mogłam wyciągnąć żadnych wniosków w tak krótkim czasie. Ale nie sądzę, że tak jest: sporo się nauczyłam i mam kilka ważnych rzeczy do przekazania.

Jako specjalną atrakcję dla Szefunio.pl, chcę powiedzieć czytelnikom o błędach, które popełniłam w swoim małżeństwie, których nie polecam. Kto wie, może to pomoże uratować czyjąś rodzinę.

1. Ludzie się nie zmieniają.

Nie oczekuj że ludzie po ślubie się zmienią https://brightside.me

To jest prawdziwe stwierdzenie, które powinno się wyrzeźbić na ścianach domu, aby patrzeć na każdy dzień! Ludzie mogą dorastać, dostosowywać się do nowych okoliczności lub tymczasowo przestawiać swoją uwagę na coś innego - ale jeśli twój partner ma więcej niż 15 lat, to się nie zmieni. Albo akceptujesz osobę taką, jaka jest, albo nie.

Jednym z największych błędów, jakie popełniłam, była nadzieja, że ​​mój partner i ja zmienimy się. To błąd, którego nigdy nie powinieneś robić. Jeśli zauważysz, że nie możesz się doczekać chwili, kiedy wszystko się zmieni, muszę ci powiedzieć - to jest błąd nr 1.

Małżonkowie są dorosłymi z ukształtowanymi osobowościami, więc nie próbujcie zmienić siebie lub spraw, aby twój partner zrobił to za Ciebie. Weź głęboki oddech, uśmiechnij się i pomyśl o tym, co robić w pewnych sytuacjach. Po prostu porozmawiajcie ze sobą o danym problemie.

Jeśli naprawdę kochasz swojego partnera, jego wady nie będą cię bolały ani nie doprowadzą do szaleństwa. Jeśli jednak doprowadzają cię do szaleństwa, już wiesz, co powinieneś zrobić.

2. Spotykanie się w połowie drogi jest możliwe tylko wtedy, gdy robicie to razem.

Pokazujcie sobie nawzajem czułość codziennie © Jasmine Wallace Carter / pexels.com

To naprawdę ważna zasada, której uczę się używać każdego dnia i jestem naprawdę zaskoczona wynikami. Oto prosty przykład:

Twój mąż uwielbia to, kiedy twoja łazienka jest czysta (jest dodatkowa tubka pasty do zębów, czyste lustro, kupa świeżych ręczników, itp.). To gwarantuje, że będzie w dobrym nastroju. A twój mąż wie, że jesteś szczęśliwa, jeśli twoja lodówka jest zawsze pełna twoich ulubionych potraw (na przykład, sok pomarańczowy i jogurt). Jednak nie uwielbiasz sprzątania, a on nie lubi chodzić do supermarketu.

Ale kiedy wracasz do domu, pamiętaj, aby wziąć dodatkową tubkę pasty do zębów i mieć wystarczająco dużo czasu na umycie ręczników. Ma też czas, aby zatrzymać się w supermarkecie, ponieważ rano widział, że nie masz soku pomarańczowego. To właśnie spotykanie się w połowie drogi. Ale możecie to zrobić tylko razem.

Nie możesz policzyć liczby dobrych rzeczy, których oczekujesz od swojego partnera w zamian. Jest to po prostu sposób na okazanie sobie wzajemnej troski małymi rzeczami. To sposób na budowanie życia rodzinnego. Jednakże, jeśli twoja łazienka jest super czysta każdego ranka, ale twój mąż nie kupuje twojego soku nawet wtedy, gdy go o to poprosisz, oznacza to, że tylko jedna osoba próbuje. To nie czyni szczęśliwego małżeństwa.

3. Nie próbuj robić wszystkiego naraz.

Nie musisz wszystkim się Ty zajmować w małżeństwie © Toms Svilans / pexels.com

Tylko dlatego, że możesz zrobić wiele rzeczy, nie oznacza, że ​​musisz to robić. Nie odmawiaj swojemu mężowi szansy na otwarcie puszki, noszenie ciężkich torebek, wymianę żarówek i tak dalej. Wszyscy możemy robić te rzeczy - czasami lepiej niż mężczyźni - ale tutaj pytania brzmią "dlaczego to robią"?

Mój problem polega na tym, że zawsze wiem, jak zrobić coś lepszego, więc zawsze staram się kontrolować wszystko. To jest złe. To rozluźnia mężczyzn i nie muszą być silni i potężni. Ale czy nie chcemy być z silnym i dynamicznymczłowiekiem?

Umiejętność, aby ktoś zrobił coś dla ciebie, jest najważniejszą umiejętnością, jeśli chodzi o wychowywanie rodziny (przynajmniej tak myślę). Po pierwsze, podziel się obowiązkami domowymi: ktoś zmienia żarówki, ktoś wyrzuca śmieci, a ktoś robi śniadanie i ładuje pralkę. Po drugie, nie udzielaj porad i nie oferuj pomocy, chyba że zostaniesz o to poproszony. Naucz się cieszyć rezygnacją z kontroli i pozwolić mężczyźnie również pracować. Pewnego dnia znajdziesz się na plaży relaksującej, a ty i twój partner będziecie wdzięczni za ciężką pracę, którą włożyliście w małżeństwo.

4. Cisza nie jest pomocna.

Nigdy nie przemilczaj spraw przed swoim partnerem https://www.instagram.com

Poniższe dowody wskazują na naprawdę ważny punkt! Jako osoba bardzo rozmowna uważam, że najgorszą karą jest milczenie. Po wielkich walkach przestałam mówić i czekałam, aż mój mąż zrobi pierwszy krok. To dlatego, że założyłam, że skoro nie zapytano mnie, dlaczego milczę. To jest źle!

Bez względu na to, jak bardzo jesteś urażony i niezależnie od tego, jak oczywiste uważasz, że przyczyną tego jest twój gniew, weź głęboki oddech i powiedz partnerowi, co ci przeszkadza. Nie ma nic ważniejszego niż to: nie bądź cicho! Tak, ludzie myślą inaczej. Tysiące psychologów ciągle nam o tym opowiadają - jest to nawet wyjaśnione w klasycznej literaturze - ale z jakiegoś powodu nasz wewnętrzny głos mówi nam coś przeciwnego. "Jak to nie może być jasne? Jak możesz nie wiedzieć, dlaczego jestem zdenerwowany ?! To jest tak OCZYWISTE! "

Niestety ten sposób myślenia jest błędny. Nic nie jest tak oczywiste, jak myślimy. Miałam tak wiele przypadków, w których przyczyna milczenia została źle zinterpretowana przez innych. Cisza nie jest rozwiązaniem, tylko pogarsza sprawę.

Jest tylko jedno wyjście: usiądź i porozmawiaj! Nie powinien być monologiem ani przesadnym wyjaśnieniem. Po prostu użyj swojego zdrowego rozsądku i wyjaśnij swoje uczucia.

Przy okazji, podczas spokojnych rozmów możesz sobie uświadomić, że powodem, dla którego jesteś zdenerwowany, była niemożność zrozumienia twoich głębokich uczuć lub problem spowodowany przez hormony, złą pogodę, pracę i tak dalej. W końcu zobaczysz cały obraz. Tak czy inaczej, rozmawiajcie ze sobą i nie milczcie. Nie ma nic lepszego niż rozmawianie o tym.

5. Emocje mogą wszystko zniszczyć.

Bądź cierpliwym dla swojego partnera © pexels.com

Czy masz ochotę wybuchnąć? Jest sekret, który pomoże ci się zrelaksować. Weź głęboki oddech, policz do 10, a następnie porozmawiaj.

W tym przypadku bardzo ważne jest, aby podkreślić, jak długo powinno być liczenie. Zanim poczujesz emocje i powiesz wiele rzeczy, których będziesz żałować, policz do 10. Dodatkowe 10 sekund pozwoli ci na złość (która nie pozwala ci jasno myśleć) odejść i zobaczyć osobę, którą kochasz przed sobą. Te 10 sekund da ci czas na znalezienie potrzebnych słów do wyrażenia myśli.

10 sekund jest naprawdę pomocnych. Może pomóc ci zdać sobie sprawę, że coś źle zrozumiałeś, ponieważ przegapiłeś słowo lub usłyszałeś je źle.

Naucz się kontrolować swoje emocje. W przeciwieństwie do areny koncertowej, twój dom nie jest miejscem na krzyki i oskarżenia. Wielu walk można było uniknąć, gdybym użyła tej zasady wcześniej.

6. Nie ma czegoś takiego jak zbyt dużo miłości.

Pokazuj swojej ukochanej osobie że ją kochasz https://brightside.me

Osoba, z którą jesteś, zasługuje na dużo miłości, ponieważ w przeciwieństwie do większości ludzi, widzi cię w najgorszym, ale kocha cię niezależnie. Miłość może być wyrażona na różne sposoby, w tym dotykanie, słowa wsparcia, wspólne planowanie, wzajemne zrozumienie i tak dalej. Ale bardzo ważne jest, aby nie ukrywać tej miłości, ale raczej dzielić się nią i wyrażać ją w najlepszy możliwy sposób.

Miłość daje nieskończone źródło energii, siły i pewności siebie i osobie, którą kochasz. Moim błędem było kierowanie miłości do wszystkich, oprócz osoby, która naprawdę tego potrzebowała.

Konkluzja

Nie żałuję niczego i jestem wdzięczna za wszystko, co się wydarzyło. Nie sądzę, że byłam jedyna, która popełniła błędy. To doświadczenie uczyniło mnie silniejszą i mądrzejszą osobą. Pozwoliło mi zajrzeć do środka i pomyśleć o rzeczach, o których nigdy wcześniej nie myślałam, a które wydawały się nieistotne. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże komuś spojrzeć na ich związek z innej strony i uniknąć błędów, które popełniłam.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz