szefunio.pl Porady3 Frazy które szybko pozwolą Ci zneutralizować krytykę
ocena ():

3 Frazy które szybko pozwolą Ci zneutralizować krytykę

berlin-1571046-1920.jpg

1. "Tak..."

Gdy ktoś stawia nam wyzwanie, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest poradzenie sobie z naszymi emocjami i uznanie, że dana osoba ma prawo do własnej opinii. Jeśli ktoś odważył się, aby coś powiedzieć, czego nie lubi, oznacza to, że chce nawiązać z tob

Gdy ktoś stawia nam wyzwanie, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest poradzenie sobie z naszymi emocjami i uznanie, że dana osoba ma prawo do własnej opinii. Jeśli ktoś odważył się, aby coś powiedzieć, czego nie lubi, oznacza to, że chce nawiązać z tobą dialog i uważa, że jesteś na tyle ważny, aby się zaangażować. Bądź szczery i rozpocznij konwersację. Jest to znacznie lepsze niż nic nie odezwanie się. 

 

Powiedz tak

Spróbuj zobaczyć rzeczy z perspektywy drugiej osoby i znaleźć podstawy do zgadzania się z jego punktem widzenia. Bo gdy ktoś oferuje krytykę, oczekują odrzucenia - to jest tylko ludzka natura. Ale kiedy słyszy słowa "dziękuję" zamiast poruszony opór, staje się "pozytywnie zdezorientowani". Kiedy powiedzieliśmy "tak!", lepiej przygotujemy się do zrozumienia, co druga osoba ma na myśli i da nam to możliwość rozpoczęcia konstruktywnego dialogu. 

2. "Ale..."

Krytyka nie zawsze pokrywa się z tym, jak rozumiemy sytuację. Dlatego ważne jest, aby przedstawić własny punkt widzenia. Ale to powinno skupiać się na obiektywnych informacjach, a nie próbach usprawiedliwiania siebie. W ten sposób osoba, z którą rozmawiali

Krytyka nie zawsze pokrywa się z tym, jak rozumiemy sytuację. Dlatego ważne jest, aby przedstawić własny punkt widzenia. Ale to powinno skupiać się na obiektywnych informacjach, a nie próbach usprawiedliwiania siebie. W ten sposób osoba, z którą rozmawialiśmy, zobaczy, że staramy się zrozumieć, co się stało. Chodzi o to, że ludzie są gotowi zaakceptować wiele, jeśli sytuacja im się wyjaśni w sposób pełen szacunku. To może pomagać innym ludziom zobaczyć sytuację w nowym świetle i wziąć pod uwagę naszą opinię.


Kiedy używamy tego krótkiego słowa "ale" pomaga nam to uniknąć przyjęcia stanowiska podsumowującego słowami "cokolwiek powiesz". Nawet jeśli uznamy prawo innych do krytykowania nas, nie jesteśmy zobowiązani do zaakceptowania wszystkiego, co mówią i co nie koniecznie musi być prawdą. 

3. "Zatem..."

Kiedy słyszeliśmy krytykę i wyraziliśmy nasze własne dobrze przedstawione stanowisko, ważne jest, aby spróbować podjąć wspólną decyzję, co dalej. Aby pomóc drugiej osobie zrozumieć, że nie tylko rzucasz barykadę na swoje pomysły lub uczucia, musisz zapropo

Kiedy słyszeliśmy krytykę i wyraziliśmy nasze własne dobrze przedstawione stanowisko, ważne jest, aby spróbować podjąć wspólną decyzję, co dalej. Aby pomóc drugiej osobie zrozumieć, że nie tylko rzucasz barykadę na swoje pomysły lub uczucia, musisz zaproponować konkretne i konstruktywne pomysły.

 Jeśli odpowiemy na krytykę za pomocą tej sekwencji, negatywna opinia może mieć pozytywny wpływ na nas, pomagając nam nie tylko dowiedzieć się wiele, co jest przydatne, ale również poprawne w tych obszarach, gdzie się myliliśmy. Co ważniejsze, ten proces może pomóc nam poprawić nasze relacje z innymi ludźmi.


Pamiętaj, że masz prawo do pomyłki i popełniania błędów

Oczywiście słuchanie kogoś kto nas krytykuje nie jest łatwe. Niektórzy ludzie postrzegają nawet najbardziej nieistotną krytykę jako podstawę do zerwania związku, widząc praktycznie każdą negatywną uwagę jako poważną zniewagę. Ale im bardziej dojrzały człowiek, tym bardziej pozwoliłby innym na najbardziej zróżnicowane opinie o nim i o tym, co robi. Uświadamia sobie, że może popełnić błędy. Uznając, że mamy prawo popełniać błędy, nie poświęcamy tyle energii, próbując ukryć je przed sobą i innymi. I tym mniej boimy się, że mylimy się, tym mniej się stresujemy i będziemy mieli większe szanse osiągnięcia sukcesu. Jeśli jesteśmy otwarci na możliwość skrytykowania, poszerzamy zakres przydatnych informacji, które jesteśmy gotowi zmienić. To ostatecznie oznacza, że możemy stale się rozwijać i iść do przodu. 

5. Zwróć uwagę na neurony lustrzane

Neurony lustrzane umiejscowione w mózgu odzwierciedlają stan naszych umysłów. Na przykład uśmiech aktywuje mięśnie, które są odpowiedzialne za szczęśliwy wyraz twarzy. Kiedy się zmarszczymy, pokazujemy nasze niezadowolenie. Kiedy popatrzymy na kogoś, kogo lubimy, dajemy sygnał, aby nasze mięśnie twarzy rozluźnić. Jeśli twarz tej osoby nie "odpowiada" w ten sam sposób, ta osoba wysyła Ci wiadomość: albo nie lubią cię, albo nie lubią czegoś, co zrobiłeś.

6. Sprawdź jakie ma szczególne cechy

Każdy z nas ma niepowtarzalną osobowość, ale istnieją podstawowe pytania, które pozwalają na zrozumienie jaki ma typ osobowości dana osoba:Czy ta osoba jest introwertykiem czy ekstrawertykiem?W jaki sposób ta osoba poradzi sobie z ryzykiem?Jak zachowują się w sytuacjach stresowych?Jak się zachowuje kiedy jest zrelaksowana?Pamiętaj, że potrzebujesz czasu, aby nauczyć się czytać ludzi bez zarzutu. I oczywiście istnieją wyjątki od każdej reguły. Znając podstawowe zasady możesz poprawić swoje umiejętności obserwacji i zwiększyć zdolność rozumienia ludzi, a tym samym umożliwić skuteczniejsze komunikowanie się.

7. Pranie pościeli

https://brightside.me

Włóż pościel do wiadra kwaśnego mleka i niech się moczy przez 1-2 godziny. Następnie należy wyprać jak zawsze. W razie potrzeby można powtórzyć namoczenie.

8. Nie jestem nimi ... Nie mogę tego zrobić

http://www.paramount.com

Wszyscy jesteśmy zupełnie inni. Każdy z nas ma różne poziomy umiejętności, zdolności i osobowości. Mamy tendencję do porównywania się z ludźmi, którzy wydają się mieć udaną karierę, ale całkowicie przeoczamy fakt, że prawdopodobnie zaczęli od niczego i ciężko pracowali na swój sukces.

9. Moje kompleksy blokują moje zdolności i wysiłki

http://www.bedlamproductions.co.uk

Spójrz na siebie przez oczy kogoś, kto cię kocha, a zobaczysz siebie takim jakim jesteś naprawdę.

 

 

 

The Messenger: The Story of Joan of Arc

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

Głowa w chmurach - Head in the Clouds

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

Elegia - Elegy

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

Amélie

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

Mój tydzień z Marilyn - My Week with Marilyn

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

Evita

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

Gia

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

Coco Chanel

https://brightside.me/article/20-movies-which-every-woman-should-watch-1155/
 

21. Cicha ubijaczka do mięsa

© amazon
 

22. Pojemniczki do przygotowania jajek

© amazon
 

23. Kuchenny stojak na gąbkę do mycia naczyń

© amazon
 

24. Zabawna foremka do smażenia jajek

© animicausa
 

25. Nożyczki do ziół

© amazon
 

© blogspot

© patrasevents

© homeharmonizing

© melap

© aissalogerot

© silvera-eshop

© woont

© fancy

© fancy

© wp

© modernmagazin
Twoja ocena:

Dodaj komentarz