szefunio.pl Porady13 zmian, które musisz wprowadzić do 30 roku życia
ocena ():

13 zmian, które musisz wprowadzić do 30 roku życia

berlin-1571046-1920.jpg @unsplash

30 lat to wiek, w którym widzimy, co osiągnęliśmy do tej pory i wyznaczamy nowe cele. Wciąż jeszcze mamy dużo energii, czasu i wiele marzeń, które możemy zrealizować w przyszłości.
Interesujące jest słuchanie ludzi, którzy już zdobyli doświadczenia życiowe i mają coś do powiedzenia na ten temat. Mieli czas, aby przetestować swoje teorie w praktyce i zrozumieć, jakie błędy popełnili. Zebraliśmy 13 najbardziej przydatnych rad od 30-latków.

@unsplash

Bez względu na to, ile godzin dłużej możesz spać w weekend, nie rób tego. Lepiej się obudzić i iść do łóżka o tej samej porze każdego dnia. W ten sposób twojemu ciału będzie łatwiej przyzwyczajać się do stałego cyklu dnia i nocy i unikniesz ryzyka przespania czegoś ważnego.

@unsplash

Nabierz nawyku zapisywania swoich myśli i spostrzeżeń oraz opisywania swojego życia w dzienniku. To nie tylko pomoże Ci odpocząć, ale także nauczysz się analizować i rozumieć wiele wydarzeń w swoim życiu. A w przyszłości będziesz się świetnie bawić czytając wszystkie swoje wspomnienia.

@unsplash

Po 30 roku życia nadchodzi najlepszy czas, aby zrewidować swoje podejście do oszczędności. Pomyśl o swoich pieniądzach na emeryturze. Ukończ kurs na temat finansów, aby dowiedzieć się, jak działają różne rodzaje programów ubezpieczeniowych, jak uzyskać pasywny dochód i jak utworzyć fundusz który pomoże Ci zaoszczędzić. Życie jest nieprzewidywalne i nikt nie może mieć pewności, że po drodze nie będzie żadnych problemów zdrowotnych, pozwów sądowych, rozwodów i problemów biznesowych.

@unsplash

Mało kto myśli o swoim zdrowiu, gdy ma 30 lat. Ale życie w szybkim tempie, brak aktywności fizycznej, stresująca praca i złe nawyki mogą w bardzo zły sposób wpływać na zdrowie. Nawet jeśli nic Cię teraz nie martwi, powinieneś zobaczyć się z lekarzem ogólnym co najmniej raz w roku, ponieważ wiele chorób może rozwijać się bez żadnych objawów.

@unsplash

Po ukończeniu 30 roku życia powinieneś spróbować określić swoje zawodowe cele, skupić się na swoich głównych zaletach i spróbować je udoskonalić. Będzie to wymagało wiele czasu, ale pomoże Ci także osiągnąć więcej w życiu i przynosi korzyść przy wyborze rodzaju pracy i sposobu w jaki uzyskujesz dochody.

@unsplash

Spróbuj spędzać więcej czasu z rodziną i krewnymi. Jeśli w przeszłości miałeś poważne problemy, powinieneś spróbować je rozwiązać. Z wiekiem nasze relacje zmieniają się i to, jakie one są, zależy głównie od nas. Rodzice często postrzegają dorosłe dzieci jako małe dzieci, ale to co robimy, może im pokazać, że jesteśmy dorosłymi, którzy mogą żyć samodzielnie.
Czas leci - ludzie starzeją się i umierają. Ważne jest budowanie właściwych relacji, aby cieszyć się szczęśliwym życiem razem.

@unsplash

Możliwość śmiechu z siebie jest bardzo ważną częścią bycia szczęśliwym i zdrowym. W życiu jest wiele trudnych sytuacji, a możliwość zobaczenia czegoś zabawnego nawet w tak trudnych chwilach ułatwia życie. Badania pokazują, że ludzie, którzy potrafią się śmiać z samych siebie, są szczęśliwsi.

@unsplash

Po 30 roku życia metabolizm w organizmie spowalnia, utrudniając utrzymanie prawidłowej masy ciała. Aby utrzymać swoją wagę na zdrowym poziomie, powinieneś być aktywny i jeść zdrową żywność. Wiele badań pokazuje, że jeśli chcesz schudnąć, ważniejsze jest zdrowe odżywianie niż uprawianie sportu. Jednak najlepsze efekty można osiągnąć, jeśli wykonamy obie te czynności na raz.

@unsplash

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jakie są wartości i priorytety Twojego życia. Bo może nie idziesz w kierunku celu, który naprawdę chcesz osiągnąć. Znajdź czas, posłuchaj siebie, zastanów się, co naprawdę chcesz zrobić i co możesz teraz zrobić, aby zacząć działać we właściwym kierunku. Nie trać czasu.

@unsplash

Zdolność doceniania tego, co mamy, sprawia, że ​​nasze życie jest szczęśliwsze. Ponieważ w większości przypadków szczęście nie zależy od tego, ile zarabiasz lub gdzie mieszkasz, ale od zdolności dostrzegania dobrych rzeczy, zarówno dużych, jak i małych, i bądź wdzięczny za nie. Na przykład wielu psychologów wie, że pary, które dziękują sobie nawzajem często, pozostają razem przez dłuższy czas.

@unsplash

Po 40 roku życia wiele osób widzi rzeczy w zupełnie innym świetle. Na przykład wielu ludzi ponownie zastanawia się nad osobami, z którymi się komunikuje, przestaje odczuwać potrzebę bycia miłym dla wszystkich i dokładniej dobiera przyjaciół. Dzięki temu jesteśmy wolni i uczymy się doceniać bliskie relacje.

@unsplash

Każdy ma swoje własne marzenia. To jest czas, kiedy jesteś w najlepszej formie, więc powinieneś popracować nad ich spełnieniem. Na przykład, jeśli chcesz kupić dom, mieć dzieci, zacząć podróżować lub nagrać własny album, jest to najlepszy czas, aby to zrobić!

@unsplash

Charakterystyczną cechą wielu odnoszących sukcesy ludzi jest ich zamiłowanie do czytania literatury.
Na przykład, jeśli czytasz książki przez co najmniej godzinę dziennie, zajmie to 15 dni w roku. Im więcej czytasz, tym więcej się uczysz i tym łatwiej będzie ci zrozumieć innych ludzi. Rozwiniesz ciekawość, kreatywność i oczywiście inteligencję.

Które z tych zaleceń wydawały się najważniejsze? Co byś dodał do listy? Udostępnij w sekcji komentarzy poniżej!

@unsplash
 
Twoja ocena:

Dodaj komentarz