szefunio.pl Porady12 zasad "zielonego" życia, czyli porady które ocalą Ziemię i Ciebie
ocena ():

12 zasad "zielonego" życia, czyli porady które ocalą Ziemię i Ciebie

berlin-1571046-1920.jpg @unsplash

Populacja ludzi na Ziemi rośnie i produkuje więcej odpadów niż kiedykolwiek. Łącznie 8 milionów ton plastiku znajduje się każdego roku w oceanach. Są ludzie, którzy wierzą w zmiany klimatu oraz Ci dla których to tylko wymysły. Ale wszyscy musimy przyznać, że ilość odpadów, które każdy z nas produkuje w ciągu naszego życia, jest oszałamiająca. Jeśli nic nie zostanie zmienione w naszym sposobie życia, przyszłe pokolenia będą cierpieć z powodu ilości odpadów, które obecnie produkujemy. Stosując się do naszych zasad pomożesz przyszłym pokoleniom cieszyć się życiem na naszej pięknej planecie.

@unsplash

Zamiast plastikowej reklamówki wybierz torbę z grubej tkaniny lub sznurkową. 

@unsplash

Jednym z najprostszych sposobów, aby nie marnować jedzenia, jest cotygodniowy plan posiłków. W ten sposób możesz kupić dokładnie taką ilość żywności, jakiej potrzebujesz, a żadna nie trafi do kosza.

@unsplash

Kupowanie sezonowych warzyw i owoców będzie także działaniem na rzecz zrównoważonej świadomości. Wyobraź sobie, ile energii i wody marnuje się, jedząc truskawki w zimie lub jarmuż latem.

@unsplash

Zapisywanie rzeczy na kartce papieru to zdecydowanie ubiegłe stulecie. Po co marnować papier, jeśli wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację na telefonie, która będzie przechowywać wszystkie informacje, a nawet powiadomić Cię, jeśli chcesz iść na zakupy?

@unsplash

Unikaj używania samochodów. Zamiast tego jedź rowerem i transportem publicznym, takim jak metro lub tramwaje. 

@unsplash

Używanie lub nie używanie kosmetyków i komercyjnych detergentów do prania to twój wybór. Ale jeśli wybierzesz te całkowicie naturalne, wygrasz. Twoja skóra będzie zadowolona, a wpływ na środowisko będzie mniej agresywny.

@unsplash

Biorąc kąpiel zamiast kąpieli, zaoszczędzisz więcej wody rocznie, niż możesz sobie wyobrazić. 

@unsplash

Plastikowe kubki są nadal szeroko stosowane do przygotowywania kawy. Zainwestuj w dobrą filiżankę termiczną i poproś baristów, by napełnili ją poranną małą czarną. Będą szczęśliwi, robiąc to za Ciebie.

@unsplash

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że ludzie w innych krajach używają plastikowych pojemników na żywność do przechowywania makaronów, ziaren i słodyczy przez wiele lat.

@unsplash

Nie tylko będziesz miał własne zioła, owoce i warzywa, ale powietrze w twoim domu stanie się czystsze.

@unsplash

To może wydawać się paskudne, ale kiedy już ustawisz pojemnik na kompost, zobaczysz, ile dobrego to robi. Możesz użyć tego kompostu do nawożenia roślin lub trawnika obok domu.

@unsplash

Czy wiesz, że urządzenia elektryczne nadal zużywają energię po podłączeniu do gniazdka, nawet jeśli je wyłączysz? Mowa to o telewizorach, laptopach, a nawet piecach elektrycznych. Zrób sobie nawyk odłączania wszystkich urządzeń przed wyjściem z domu. Pozwoli to oszczędzać energię elektryczną i zapobiegać katastrofom, takim jak pożary.

@pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay
Twoja ocena:

Dodaj komentarz