szefunio.pl Porady11 Dobrych nawyków od ludzi bogatych, które powinniśmy przyjmować
ocena ():

11 Dobrych nawyków od ludzi bogatych, które powinniśmy przyjmować

berlin-1571046-1920.jpg

Każdy milioner znalazł swój własny sposób na zarabianie pieniędzy i osiągania sukcesów, jednak jeśli porównamy nawyki ludzi bogatych do naszych, łatwo zauważyć, że mają coś wspólnego.

Szefunio.pl postanowiło podzielić się codziennymi zwyczajami, które mają wszyscy bogaci ludzie.

Uprawiać sport

Bogaci ludzie często uprawiają sporty © facebook © twitter

Uprawianie sportu to nawyk, który ma wielu bogatych ludzi. Spędzają około 30 minut dziennie wykonując jakieś ćwiczenia. Przez większość czasu wykonują ćwiczenia cardio, które obejmują biegi, spacery i jazdę na rowerze. Takie ćwiczenia są dobre dla ciała i umysłu. Mają pozytywny wpływ na neurony i stymulują produkcję glukozy, która jest doskonałym paliwem mózgowym.

Poza tym wielu bogatych ludzi kontynuuje uprawianie sportów, które podjęli w dzieciństwie. Na przykład Bill Gates gra w tenisa od wielu lat.

Czytanie

Bogaci ludzie często czytają © wenn

Wszyscy wiedzą, że milionerzy są zwykle bardzo zajęci i nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Nie czytają więc tylko dla przyjemności, ale głównie dla zdobycia nowej wiedzy. Bogaci ludzie często czytają literaturę o samorozwoju, historii i biografiach sławnych ludzi. Bon Jovi jest doskonałym przykładem osoby, która lubi czytać.

Mają swój własny styl ubioru.

Bogaci ludzie moją swój prosty styl ubioru © facebook

Wielu zamożnych ludzi ma swój własny styl ubioru i przez wiele lat noszą te same ubrania. Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg wyjaśnia to, mówiąc, że chce pozbyć się wszystkich dodatkowych rzeczy w swoim życiu. Chce podejmować jak najmniej decyzji, które nie dotyczą jego wkładu w społeczeństwo.

Oszczędzać pieniądze

Bogaci ludzie wiedzą jak oszczędzać © depositphotos

Bogaci ludzie wiedzą, jak oszczędzać pieniądze. Zawsze wiedzą, ile mają pieniędzy. Śledzą swoje wydatki i wiedzą, ile zarabiają. Pomimo ogromnych sum pieniędzy, milionerzy dobrze rozumieją swoją sytuację finansową i nie marnują pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebują.

Transport publiczny

Bogaci ludzie korzystają z transportu publicznego © nytimes

Bogaci ludzie się nie przechwalają. W codziennym życiu wszyscy korzystają z transportu publicznego i kochają spacery i jazdę na rowerze. Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, udowodnił, że tak jest.

Nie kupują zupełnie nowych samochodów.

Bogaci ludzie nie kupują najnowszych samochodów © pexels © hightechdad

Nawet jeśli bogata osoba decyduje się na zakup samochodu, zazwyczaj nie kupuje modeli z wyższej półki, żeby się pochwalić. Nie zmieniają samochodów co roku tylko dlatego, że mogą. Trzymają się swoich samochodów przez co najmniej 10 lat, aby uzyskać pełną ich wartość. Na przykład Leonardo DiCaprio jeździ Toyotą Prius, która w porównaniu do tego, ile zarabia, jest absurdalnie tanim samochodem.

Wstawać wcześnie

Bogaci ludzie wstawają wczęśniej https://www.instagram.com

Wszyscy bogaci ludzie są wczesnymi ptakami i wolą budzić się 3 godziny przed rozpoczęciem dnia pracy. Wczesne wstawanie daje im wystarczająco dużo czasu na wykonywanie codziennych obowiązków i rytuałów, a jednocześnie ma wystarczająco dużo czasu dla rodziny. Rodzina dewelopera aplikacji Garrett Gee przestrzega tej zasady.

Medytacja

Bogaci ludzie medytują © facebook

Medytacja to świetny sposób na zmniejszenie presji. Ma pozytywny wpływ na nasz nastrój i zachowanie, pomaga nam odkrywać nowe kreatywne pomysły i sprawia, że ​​czujemy się zrelaksowani. Jest to świetna praktyka, z której korzysta wielu bogatych ludzi, takich jak Oprah Winfrey.

Język ciała

Bogaci ludzie korzystają z języku ciała © flickr © ted

Milionerzy wiedzą, jak zdobywać zaufanie ludzi, przekonywać innych i osiągać sukcesy podczas komunikacji. Używają języka ciała, który nie tylko przyciąga słuchaczy, ale także tworzy obraz. Elon Musk wykorzystuje te sztuczki, podobnie jak Steve Jobs.

Nie oglądają telewizji

Bogaci ludzie nie tracą czasu na oglądanie telewizji https://www.instagram.com

Bogaci ludzie oglądają o wiele mniej telewizji niż biedni ludzie.

Wszyscy zamożni ludzie są przyzwyczajeni do produktywnego spędzania czasu i czasu osobistego. Dlatego wolą czytać książkę, spacerować, ćwiczyć lub komunikować się z interesującą osobą. Młody milioner Garret Gee mówi także, że ważne jest znalezienie 3 hobby: jednego do zarabiania pieniędzy, jednego do kreatywności i jeszcze jednego do zachowania zdrowia.

Planują

Planowanie bogatych ludzi © facebook © wikimedia

Wszyscy bogaci ludzie mówią, że bez względu na to, ile pieniędzy stracisz, zawsze możesz na tym zarobić. Ale nie ma sposobu na odzyskanie zmarnowanego czasu. Jeśli nie masz jasnego planu przed sobą, nie możesz osiągnąć sukcesu. Złota zasada brzmi: "Właściwy plan zapobiega złej pracy." Dlatego wszyscy milionerzy planują swój czas, robią listy rzeczy do zrobienia i wyznaczają cele na każdy dzień. Steve Jobs powiedział, że cierpliwość i planowanie są kluczem do sukcesu.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz