szefunio.pl Porady10 pytań, które należy zadać Twojemu partnerowi, aby zbudować zaufanie w twoim związku
ocena ():

10 pytań, które należy zadać Twojemu partnerowi, aby zbudować zaufanie w twoim związku

berlin-1571046-1920.jpg

Psychiatra z certyfikatem, dr Susan Edelman, mówi, że kluczem do budowania zdrowego i długotrwałego związku jest komunikacja poprzez zadawanie pytań. Pytania same w sobie podniosą charakter jednej osoby i wskażą, na ile są gotowi się zdobyć i czy dobrze przyjmują krytykę. Te pytania albo zbudują zaufanie, albo rzuci światło na głębsze problemy, które zawsze się czają.

Szefunio.pl zebrało listę 10 pytań, które według dr Susan Edelman pomogą wam i waszemu partnerowi otworzyć się na siebie nawzajem i dowiedzieć się więcej na temat rodzajów osób, którymi się jest.

1. Jak blisko jesteś z rodziną?

Jakie ma relacje twój partner ze swoją rodziną? © Oleksandr Pidvalnyi / pexels.com

Dr Edelman mówi, że "spytanie kogoś o swoją rodzinę i to, czy są blisko, może budować zaufanie i emocjonalną bliskość." Każda rodzina ma pewien rodzaj dysfunkcjonalności i otwarcie się na niej pozwala ci dowiedzieć się, dlaczego twój partner jest taki, jaki jest i działa tak jak oni.

2. Czego trudno mi ze tobą rozmawiać?

Dlaczego twojemu partnerowi trudno z tobą rozmawiać? © Stokpic / pexels.com

Wielu parom trudno jest mówić o pewnych sprawach. Łatwiej jest dowiedzieć się, jakie są te sprawy i dlaczego nie chcą rozmawiać z nimi. Ich odpowiedź może być dla ciebie pewnym osądem, ale musisz zaakceptować, jeśli chcesz zbudować całkowite zaufanie między dwoma z was.

3. Z czego jesteś najbardziej dumny?

Co czego jest najbardziej dumny twój partner? © Jennifer Murray / pexels.com

Ujawnienie jednego osiągnięcia, z którego twój partner jest najbardziej dumny, pokazuje jego ostateczny cel w życiu. Jest to sposób na pytanie, jaki jest ich główny cel - pytanie, które może nie być w pełni uczciwe, ponieważ może prowadzić do innych informacji.

4. Jakie jest Twoje zdanie na temat naszego związku?

Co myśli o waszym związku twój partner? © sasint / pixabay.com

Nikt nie lubi, gdy pyta się go bezpośrednio, czy kocha swojego partnera i ile. Powyższe pytanie jest bardziej swobodnym podejściem do uzyskania odpowiedzi, których szukasz. Dowiesz się, jak partner czuje się z tobą i jak myślą, że twój związek się rozwija, bez konieczności wypowiadania wielkich słów, które być może nie są jeszcze gotowe, by powiedzieć.

5. Jakie twoje wspomnienie jest najgorsze?

Jakie jest najgorszej wspomnienie twojego partnera? © Artem Bali / pexels.com

To pytanie przyniesie intymność w taki sam sposób, jak pytanie o rodzinę twojego partnera. Ludzie łatwo rozmawiają o szczęśliwych chwilach, ale powstrzymują się od myślenia i mówienia o swoich smutnych chwilach. Otwieranie się wokół nich oznacza otwarcie okna na ich serce i przeszłość.

6. O co ostatnio płakałeś?

Kiedy twój partner ostatnio płakał i z jakiego powodu © stokpic / pixabay.com

Płacz to bardzo głęboka emocja, którą wywołują bardzo nieprzyjemne sytuacje lub uczucia. Jest to kontynuacja poprzedniego pytania. Możliwość mówienia o czymś bolesnym oznacza, że ​​ufasz osobie, z którą się otwierasz swoim bólem.

7. Jaką jedną rzecz możesz i chciałbyś zmienić w sobie?

Co twój partner zmieniłby u siebie? © Pexels / pixabay.com

W zależności od odpowiedzi, którą otrzymasz na to pytanie, zobaczysz, czy twój partner rozpoznaje negatywne części siebie i czy chce je zmienić. Jeśli tak, oznacza to, że chcą poznać twoje wady i pomóc im je zmienić.

8. Co byś zrobił, gdybyś miał tylko 6 tygodni życia?

Jak twój partner się zachowa, gdyby miał tylko 6 tygodni życia? © William Stitt / unsplash.com

Jest to bardzo głębokie hipotetyczne pytanie, które zachęca partnera do myślenia o rzeczach, które są dla niego najważniejsze. To sprawi, że zaczną szukać duszy, aby dzielić się z tobą swoimi ostatecznymi celami i pragnieniami, które zawsze tam były.

9. Co stanowi idealny dzień dla Ciebie?

Jak twój partner wyobraża sobie idealny dzień © Stephen Cook / unsplash.com

Każda osoba ma różne źródła radości i z tym pytaniem będziesz dokładnie wiedzieć, jakie są te źródła. Ważne jest, aby znać potrzeby i potrzeby partnera, a ujawnienie ich wymaga od ciebie otworzenia małej części serca.

10. Jakie są 5 rzeczy, za które jesteś teraz najbardziej wdzięczny?

Zapytaj się za jakie 5 rzeczy twój partner jest najbardziej wdzięczny © Depositphotos.com

Bycie wdzięcznym za twoje życie oznacza, że ​​doceniasz ludzi i rzeczy wokół ciebie i że zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest, abyś nie przyjmował tego, co masz za pewnik. Słysząc, za co twój partner jest wdzięczny, pokazuje to, co najbardziej cenią w życiu i co chcieliby mieć w swoim życiu.

Bonus

Jak mieć trwały i szczery związek? © Free-Photos / pixabay.com

Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, czy twój partner ufa ci swoimi sekretami. J. Hope Suis, która jest ekspertem od relacji, mówi, że ważne jest, aby wiedzieć, czy twój partner czuje się komfortowo, ujawniając ci nawet najgłębsze i najbardziej zawstydzające sekrety. Jeśli nie, prawdopodobnie masz poważne problemy do rozwiązania. Jeśli, z drugiej strony, odpowiedź brzmi "tak", oznacza to, że zmierzasz we właściwym kierunku i że musisz być tak samo otwarty jak twój partner.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz