szefunio.pl Porady10 Ostrych prawd o życiu, których wielu ludzi nie chce przyznać
ocena ():

10 Ostrych prawd o życiu, których wielu ludzi nie chce przyznać

berlin-1571046-1920.jpg

Amerykański pisarz i trener biznesu, Julien Smith, uważa, że świat chce, aby ludzie pozostali głupimi, ponieważ ułatwia im to kontrolę. Nawet jeśli chodzi o samokształcenie i zdobywanie wiedzy, nadal istnieją rzeczy, którym nie chcesz uwierzyć, choć głęboko w tobie zdajesz sobie sprawę, że mogą być prawdziwe.

Szefunio.pl zebrało 10 podstawowych prawd życiowych, które po zrozumieniu uczynią twoje życie łatwiejszym i przyjemniejszym.

1. Większość naszych wspomnień jest fałszywa.

Nasz mózg przekształca nasze wspomnienia © depositphotos

Mózg odgrywa na nas sztuczki poprzez fabrykowanie i zmienianie naszych wspomnień. Nie pamiętamy całego wydarzenia, ale zamiast tego możemy przypomnieć sobie ostatnie wspomnienie, potem pamiętamy pamięć innej pamięci i tak dalej. Czy pamiętasz grę telefoniczną znaną również jako Chinese Whispers? Prawie ten sam proces zachodzi, gdy powtarzasz pewną sytuację z przeszłości w twojej głowie.

2. Nie wszyscy mamy równe okoliczności.

Nie wszyscy mają takie same możliwości © MaryTurner/Eastnews © depositphotos

Życie niektórych ludzi jest znacznie trudniejsze niż w innych częściach świata. Ktoś, kto urodził się w ubogiej okolicy, wcześnie opuszcza szkołę, aby zarobić pieniądze na jedzenie, podczas gdy ktoś inny rodzi się jako spadkobierca dużej korporacji. Logiczne jest założenie, że życie tego drugiego byłoby bardziej przyjemne. Istnieją wyjątki od tej reguły, ale nie wszystkie są bardzo liczne.

3. Nikt nie chce kochać osoby, która Cię nie kocha.

Polegaj na sobie, nie na innych. © depositphotos © apenasva / twitter

Pewnie skończyłoby się to samotne, gdybyś chciał i miał nadzieję na przyjście Księcia Powabnego. Jednak na własną korzyść należy kochać i szanować siebie. Nie pozwól innym ludziom być odpowiedzialnymi za szczęście twojego życia, w przeciwnym razie zawsze będziesz na emocjonalnym roller coasterze: podchodząc, gdy ktoś jest przy tobie i prosto w dół, kiedy jesteś samotny. W takim przypadku jazda "w dół" będzie występować częściej.

4. Świat nie jest ci nic winien.

Albo ciężko walczysz o swoje albo jesteś nikim © depositphotos

Nawet jeśli jesteś przystojnym, inteligentnym, wykształconym człowiekiem z wieloma wspaniałymi cechami charakteru, nie oznacza to, że życie przed Tobą będzie każdą nadarzającą się okazją. Ludzie, którzy odnoszą sukces, znają tylko dwie opcje: użalcie się nad sobą, bo zasługujecie na znacznie więcej, lub walczcie o miejsce pod słońcem! Ta walka zwykle będzie trudna. Wybór zależy od Ciebie.

5. Masz więcej czasu, niż myślisz.

Jeśli nie masz na coś czasu to nie to twoim priorytetem. © depositphotos

Każdego tygodnia jest 168 godzin - to dużo czasu! Albert Einstein udowodnił, że czas nie jest stały, a współcześni naukowcy zgadzają się z nim. Zmień zdanie: "Nie mam czasu" na "To nie jest mój priorytet". Jeśli nie uprawiasz sportu i jesz fast foodów, twoje zdrowie nie jest twoim priorytetem. Jeśli nie pomożesz małżonkowi w pracach domowych, twój związek nie jest twoim priorytetem. To ostra prawda. To, co tracisz, mówi o tobie więcej niż jakikolwiek test psychologiczny.

6. Twoje życie nigdy nie będzie doskonałe.

Właściwa chwila nigdy nie nadejdzie.. Zmieniaj swoje życie codziennie © depositphotos

Nigdy nie będzie "właściwego" czasu na ślub, urodzenie dziecka, zmianę pracy lub przeniesienie się do innego kraju. Wszystko to czeka na "właściwy czas" opiera się na strachu przed zmianą i opuszczeniu strefy komfortu. Przy okazji, czy kiedykolwiek miałeś uczucie, że nadszedł ten błogosławiony moment? Rób, co cię przeraża, inaczej będziesz smutny z powodu własnego życia już wkrótce.

7. Nikt nie jest naprawdę zajęty - oni po prostu nie dbają o ciebie.

Jeśli ktoś Cię ignoruje to tez go ignoruj © depositphotos

Twoja druga połówka jest zbyt zajęta, aby odpowiedzieć na twoją 30. wiadomość? Pracodawca jest w trakcie czegoś i nie może oddzwonić po rozmowie? Wszystko jest o wiele prostsze: nie chcą z tobą rozmawiać. Im szybciej przestaniesz martwić się o ludzi, którzy nie dbają o ciebie, tym lepsze stanie się twoje życie.

8. Nie możesz być idealny dla wszystkich.

Idealne dla jednego nie jest idealne dla drugiego. © depositphotos

Nie ma znaczenia, jaki jesteś dobry czy szlachetny. Są ludzie, którzy zdecydowanie myślą o tobie źle, nawet jeśli nie dajesz im żadnego powodu. Jeśli twoje ciało może wywoływać zazdrość wśród modeli Victoria's Secret, nie oznacza to, że nie spotkasz ludzi, którzy ocenią twoje niedoskonałości.

9. Życie jest niesprawiedliwe.

Życie nie jest zawsze tak sprawiedliwe jakbyśmy chcieli © depositphotos

Ludzie nie zawsze docenią twoją pracę. Jeśli jesteś osobą życzliwą i kochającą, nie oznacza to, że twój współmałżonek nie porzuci cię na własny los. Złe uczynki nie zawsze są karane. Pomoc może nie nadejść w najciemniejszej godzinie. Jednak nie oznacza to, że życie jest złe. Tylko nie pytaj o to zbyt wiele.

10. Osoba, która najprawdopodobniej cię zabije, to ty.

Codziennie zabijamy sobie nie uświadamiająć to sobie © depositphotos

Zazwyczaj nie możemy się zabić z powodu instynktu samozachowawczego, ale z łatwością niszczy się nas dzień po dniu lub ryzykujemy, że nasze życie zapomni o konsekwencjach. Złe nawyki, wykroczenia drogowe, wsiadanie do samochodów z nieznajomymi - wszystko to naraża nasze życie na niebezpieczeństwo. Ale przez większość czasu unikamy tych rzeczy, ponieważ jesteśmy rozsądnie inteligentni.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz