szefunio.pl Plotki9 klejnotów koronnych, których sekrety są tak interesujące, jak spiski pałacowe
ocena ():

9 klejnotów koronnych, których sekrety są tak interesujące, jak spiski pałacowe

berlin-1571046-1920.jpg

Życie w Pałacu Królewskim jest zawsze pełne tajemnic. I często klejnoty odgrywają w nich kluczową rolę. Na przykład jeden diament w Royal Crown może być przyczyną konfliktu między krajami! Królewskie relikwie mogą opowiedzieć historię z nieco innej perspektywy.

W Szefunio.pl znaleźliśmy 9 najdziwniejszych klejnotów, które należą lub należały do koronowanych ludzi. I każdy klejnot ma niesamowitą historię.

9. Szafirowa broszka królowej Wiktorii

© eastnews

Królowa Wiktoria (1839-1876) bardzo kochała szafiry. Na kilka dni przed ślubem jej narzeczony, książę Albert, podarował królowej szafirową broszkę, którą tak bardzo kochała, że nawet założyła ją na wesele. Według starej angielskiej tradycji, podczas ślubu panna młoda powinna mieć cztery rzeczy: coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Tak więc, obecny Albert stał się "czymś niebieskim" w kolekcji królowej Wiktorii. Niebieski kolor symbolizuje lojalność wobec osoby, więc trudno byłoby wymyślić lepszy prezent ślubny. Teraz ta broszka należy do Elżbiety II, która nosi ją na specjalne okazje.

Od tego czasu dom jubilerski "House of Garrard" umieszcza mały szafir w każdym pierścionku zaręczynowym jako "coś niebieskiego" dla panny młodej.

8. Naszyjnik Marie Antoinette

© eastnews

Ten niesamowicie piękny naszyjnik, który składa się z metali szlachetnych z diamentami, był centrum największego incydentu w XVIII wieku. Ludzie bardzo blisko Królowej kupili ten naszyjnik z pożyczkami i kosztowało to niewiarygodną ilość pieniędzy. Królowa twierdzi, że nic nie wie o zakupie, ale wielu ludzi nie uwierzyło w jej historię i byli pewni, że kazała im ją kupić. Chciała sama kupić ten naszyjnik, ale nie zrobiła tego, ponieważ cena była zbyt wysoka.

Wokół Marii Antoniny wystąpiła ogromna tajemnica i oszustwo, które doprowadziło do wzrostu niepokojów politycznych we Francji. Uważa się, że Królowa brała udział w pozamałżeńskim romansie, ale nic nie zostało potwierdzone. W końcu ten naszyjnik był jednym z czynników prowadzących do ogromnego spadku jej popularności jako królowej.

7. Zepsuta tiara Elżbiety II

© eastnews

Diamentowy diadem, który można zobaczyć na Elżbiecie II, został jej podarowany w dniu ślubu. Jednak tuż przed ceremonią jej fryzjer ją zepsuł. Tiara została natychmiast wysłana do "Domu Garrarda", gdzie została bardzo szybko naprawiona i przeniesiona z powrotem do Królowej. Czy możesz sobie wyobrazić, jak bardzo się martwiła?

6. Jaja Faberge: klejnoty rodziny House of Romanov

© eastnews

Tradycja malowania jajek na Wielkanoc istnieje w Rosji od czasów starożytnych. Oczywiście rodzina królewska również przestrzega tej tradycji. Alexander III postanowił przynieść coś nowego do tego zwyczaju i wymyślił bardzo interesującą niespodziankę dla swojej żony - jajo z biżuterią. W tym jajku był mały kurczak, pokryty emalią, a wewnątrz kurczaka był jeszcze jeden podarunek - naszyjnik z rubinem i korona. Cesarzowa tak bardzo kochała swój prezent, a jej mąż nadal dawał jej nowe jajka na Wielkanoc. Jego syn kontynuował także tradycję.

Gustav Fabergé był artystą, który stworzył wszystkie jaja. W miarę, jak tradycja stała się bardziej popularna, jajka te zostały stworzone także dla innych członków rodziny królewskiej, nawet dla tych z innych krajów.

Po rewolucji bolszewicy sprzedali większość jajek za pieniądze, więc tylko 9 z nich pozostaje w Rosji. Można je zobaczyć w Muzeum Fabergé w Sankt Petersburgu w Rosji.

5. Korona brytyjska państwa imperialnego

© eastnews

Korona brytyjska, jak wiemy dzisiaj, została stworzona w 1937 roku dla króla Jerzego VI. Korona ma nadmiar kamieni szlachetnych, więc nic dziwnego, że waży prawie 7,6 funta.

Ale wszystkie one są niczym w porównaniu z diamentem Koh-i-Noor. Nazwę można przetłumaczyć jako "górę światła", która znajduje się pośrodku korony. Jest to prawdopodobnie najbardziej znany diament na świecie. Ma ponad 300 lat i pochodzi z Indii. To nigdy nie zostało sprzedane, zostało zabrane tylko siłą od jednego właściciela do drugiego. W 1849 roku, po kolonizacji Indii, diament wylądował w rękach królowej Wiktorii.

Po tym, jak Indie uzyskały niepodległość, indyjski rząd poprosił Anglików o zwrot ich narodowego skarbu, ale rząd angielski wyjaśnił, że nie wchodzi to w grę.

4. Kate Middleton’s ślubna tiara

© eastnews

Diamentowa tiara, którą Kate Middleton nosiła na ślubie, nie ma brudnej historii. Ale jej istnienie dopiero się zaczęło. Tę biżuterię zakupił George VI i odziedziczyła ją Elżbieta II. Tiara ma dokładnie 888 diamentów.

Elżbieta II nigdy tak naprawdę nie nosiła tej tiary, ale dość często ją wypożyczyła. Siostra i córka królowej często nosiły tiarę. A relikwię nosiła urocza narzeczona księcia Williama w 2011 roku.

3. Złote bransoletki duńskich księżniczek

https://www.flickr.com/

W Danii istnieje niezwykła królewska tradycja - wszystkie księżniczki otrzymują złotą bransoletkę na swoje 5 urodziny. Tradycja rozpoczęła się w czasach Ingrid w Szwecji. Jej matka dała jej złotą bransoletkę na 5 urodziny, a wkrótce potem zmarła, czyniąc córkę sierotą. Młoda księżniczka tak ceniła bransoletkę, że kiedy miała własną córkę, Ingrid postanowiła rozpocząć tradycję i dać jej ten sam prezent. Od tego czasu wszystkie dziewczyny z rodziny królewskiej otrzymują ten dar.

2. Szmaragdowa tiara królowej Rani

https://www.flickr.com/

Królowa Rania z Jordanii to wspaniała kobieta. Była jedną z pierwszych kobiet, które otwarcie wystąpiły publicznie, zakwestionowały zasady i stworzyły rewolucję kulturalną. Odegrała ogromną rolę w bardzo ważnych reformach praw kobiet, w tym w prawie do głosowania, prawie do prowadzenia samochodu i prawa do wyboru własnych ubrań.

Za każdym razem, gdy Queen Rania pojawia się publicznie, wygląda nieskazitelnie. "Chanel", "Dior" i "Yves Saint Laurent" należą do jej ulubionych marek. Pomimo swojego statusu, nie miała własnej korony przez długi czas. Ale w 2000 r. Królowa Jordanii wreszcie zdobyła własną koronę - tiarę ze szmaragdów i czarnego złota, wykonaną przez "Boucheron". Ta biżuteria nosi nazwę "Szmaragdowy bluszcz", ponieważ wygląda podobnie do bluszczu.

1. Pierścień księżnej Diany

© eastnews

Lady Diana wybrała ten szafirowy pierścionek, kiedy zaręczyła się z księciem Karolem. To była wielka niespodzianka dla rodziny królewskiej, zwłaszcza dla Elżbiety II. Pierścień został wykonany przez "House of Garrard" i kosztował wtedy 38 000 $. Rodzina królewska uważała, że to straszny wybór, ponieważ każda osoba mogła sobie na to pozwolić!

Po śmierci Diany pierścień został odziedziczony przez księcia Wilhelma, który później przedstawił go Kate Middleton. Dzisiaj nikt nie dba o ekskluzywne królewskie biżuterie - Catherine, Duchess of Cambridge nosi "Zarę", którą Brytyjczycy uważają za świetny pomysł: to pokazuje, że jest elegancka i praktyczna.

10. Christian Bale

© christianbale / instagram © East News

Christian Charles Philip Bale po raz pierwszy zwrócił publiczną uwagę w wieku 13 lat, kiedy został obsadzony główną rolą Imperium Słońca Stevena Spielberga. Od tego czasu gra w najbardziej znanych arcydziełach, takich jak The Machinist, The Fighter i trylogia Batman. Bale został opisany w mediach jako jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych aktorów swojego pokolenia. Wykazał chęć zaangażowania się w swoje role, które wykraczają daleko poza to, co większość odważyłby się zrobić, jak utrata i przybranie na wadze w niewiarygodnie krótkim czasie (co mogło być niebezpieczne dla jego zdrowia).

11. Winona Ryder

© winonaryderofficial / instagram © East News

Winona Laura Horowitz zadebiutowała w filmie w wieku 15 lat. Zyskała uznanie krytyków i szerokie uznanie, gdy grała Lydię Deetz, gotycką nastolatkę, w Żuka Tima Burtona. Ledwie sukces nad Edwardem Scissorhands minął, a Winona została przyłapana na kradzieży ponad 5000 dolarów na markowe ubrania w Saks Fifth Avenue w Kalifornii. Ryder był również podejrzany o używanie nielegalnych narkotyków. W 2002 roku została skazana za kradzieże sklepowe i wandalizm. Jednak Winona znalazła sposób, aby przez to przejść i próbowała kontynuować karierę aktorską. To nie działało, dopóki nie dostała głównej roli w serialu Stranger Things z Netflix.

Mężczyźni zabierają dzieci do szkoły i nigdy ich nie ukarzą.

© depositphotos

Słyszeliśmy, że izraelscy mężczyźni są dobrymi ojcami. Zwykła scena w Tel Awiwie dotyczy ojca idącego z wózkiem i psem. W soboty wszyscy wybierają się na pikniki. W tym przypadku rodzice nigdy nie karzą swoich dzieci i jeśli ktoś zobaczy, że ktoś dał lanie dziecku, może zostać pozbawiony praw rodzicielskich.

Zaledwie 100 lat temu w Tel Awiwie nie było nic, a teraz jest to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

13. Dave Bautista w Guardians of the Galaxy

© Guardians of the Galaxy/marvel © David Hitchens/Capital Pictures/East News

14. Richard Brake w Game of Thrones

© Game of Thrones/hbo © Jean_Nelson/depositphotos

15. Joel Edgerton w Bright

© Bright/netflix © East News

16. Jacob Tremblay w Wonder

© Wonder/lionsgate © Jean_Nelson/depositphotos

Ringo Starr i Maureen Cox

© Eastnews

Nawiasem mówiąc, oto jak kobiety mogą się zmienić po ślubie:

© Eastnews
Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne