szefunio.pl Niesamowite20 pięknych filmów o miłości we wszystkich jej formach
ocena ():

20 pięknych filmów o miłości we wszystkich jej formach

berlin-1571046-1920.jpg © Alliance Films

Miłość jest prawdopodobnie najbardziej popularnym tematem wszystkich filmów. Poczucie może być w różnych formach; delikatna i szczera, konserwatywna i szalona, wzajemna lub nie odwzajemniona. Miłość jest talentem, który jest dany wszystkim w różnym stopniu.

Artysta

© Сanal+

Ten film otrzymał wiele nagród, w tym 5 Oscarów. Nawet pies, który się w nim pojawił, otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Ten czarno-biały obraz został sfilmowany w stylu retro i nie ma absolutnie żadnych słów. Ta niema, tylko cisza. W tym filmie opowieść oparta jest na uczuciach i emocjach, dlatego lepiej oprzeć się plecami na siedzeniu i pozwolić sercu przejąć się. To jedyny sposób, aby obejrzeć ten naiwny i szczery film i naprawdę to poczuć.

Ani słowa więcej

© Fox Searchlight Pictures

Ten film jest prawdziwy, podobny do życia i bardzo autentyczny. Przyciąga Cię tak, że naprawdę wierzysz w działania. Tematem jest rozpalenie miłości pomiędzy Evą a Albertem. W niezręcznej sytuacji Eva okazuje się być masażystą żony swojej nowego chłopaka. Z czystej ciekawości Eva ostrożnie zaczyna ją kwestionować, wypychając przyczyny upadku jej małżeństwa. Ma nadzieję dowiedzieć się, co się stało z jej kochankiem, Albertem. Jest to romantyczna historia o dwóch sympatycznych dorosłych, ale nie bez poczucia humoru.

Bezdroża

© Fox Searchlight Pictures

W ciągu tygodnia Jack, kawaler, ożeni się ze wspaniałą dziewczyną. Nauczyciel i pisarz Miles, do przeciwieństwa, jest rozwiedziony przez dwa lata. Zamiast tradycyjnego wieczoru kawalerskiego przyjaciele zwiedzają winnice w Kalifornii. Nie wystarczy obejrzeć ten film. Musisz się cieszyć, jak pyszne wino, delektować go i doceniać jego unikalny kolor, aromat i bogaty posmak.

Ona

© ANNAPURNA PICTURES

Theodor, samotny pisarz, kupuje nowe oprogramowanie; Samantha, projektuje system operacyjny, aby spełnić każde życzenie użytkownika. Do zaskoczenia Theodora, zaczyna odczuwać romantyczne uczucia wobec systemu, którego głosem jest Scarlet Johansson. Chociaż tematem sztucznej inteligencji jest science fiction, ta fascynująca opowieść jest imponujące realistyczna.

Dabba

© Dharma Productions

To niezwykły i zaskakujący film indyjski. Opowiada historię starzejącego urzędnika, którego życie nie zmieniło się od śmierci żony. Każdego dnia zjawia się suchy lunch, dostarczany przez kuriera w pudełku na wynos lub "dabba". Pewnego dnia zauważył jakieś domowe potrawy w swoim dabbie, które mu przysłano przez pomyłkę. Powoduje to korespondencję między urzędnikiem a kobietą, która gotowała jedzenie, z pozostawieniem notatek w każdym pudełku na wynos.

Cudowne tu i teraz

© 21 Laps Entertainment

Co się dzieje, gdy dobra dziewczyna zaczyna relacje z złym chłopakiem? Tylko osobisty urok Suttera pomaga mu trzymać się swojego miejsca w szkole, zarówno jak i pracy. On tylko myśli o tym dzisiaj. Aimee jest mądra i pracowita. Ma jasne zrozumienie, kim jest i czego chce. Te dwie zupełnie odmienne osoby przyciągają się nawzajem z różnych powodów i wpływają na siebie na różne sposoby. Ten prosty i bezpośredni film mówi nam, że życie może być puzzlem.

Co z oczu, to z serca

© Universal Pictures

To jest mroczna, ale i bardzo romantyczna historia przestępczości. Złodziej Jack Foley (George Clooney) i marszałek Stanów Zjednoczonych, Karen Sisco (Jennifer Lopez) spotykają się w bagażniku samochodu, w którym Jack ukrywa się po ucieczce z więzienia i zabraniu zakładnika Karen. Główne bohaterowie wyłapują się ze sobą i sprzeczają się. Rezultatem jest jeden z najbardziej pamiętnych par w historii kina.

Moja łódź podwodna

© Film Agency for Wales

Poznaj Olivera Tata, nastolatka starszego od swoich lat, niemożliwie romantycznego i sentymentalnego marzyciela, którego nikt nie poważnie traktuje. Główne cele Olivera polegają zachowaniu rodzicom małżeństwa i spotkaniu dziewczyny ze swoich marzeń. Jest to wspaniały film z subtelnym humorem, dziwnie rysowany i głęboko spojrzewa na ludzką naturę.

Odrobina chaosu

© BBC Films

W tej historii widzimy Francję w czasach Ludwika XIV. Sabine De Barra to utalentowana kobieta, która pracuje jako projektant ogrodnictwa. Jej zadaniem jest doprowadzenie idei wyidealizowanej harmonii do ogrodów Versailles Palace. Sabine czyni nową znajomość i jest zmuszona do konfrontacji swojej przeszłości, a także tego, co jej czeka w przyszłości, wszystko utrzymując dobre relacje z królem.

Francuska suita

© Alliance Films

Film opowiada historię romansu między Lucilem, francuską prostaczką i Bruno, niemieckim oficerem. Kiedy pierwsze delikatne pędy miłości rosną między dawnym muzykiem a młodą dziewczyną, dowiadujemy się o podstawowych wartościach, jak również o straszliwych skutkach wojny. Realizm tej pracy sprawia, że historia staje się atrakcyjna. Wybitne działania i atmosfera czasów wojny we Francji są przekonujące.

Bezpieczna przystań

© Nicholas Sparks Productions

Ta adaptacja powieści Mikołaja Sparksa jest żywa, piękna, podnosząca i ciepła. Katie ucieka z domu do domu, szukając spokojnego miejsca na niskim poziomie. Zatrzymuje się w małym, nadmorskim miasteczku, gdzie znajduje pracę, wynajmuje mały dom i znajduje nowego przyjaciela. Nawet pozwala zakochać się w Alexa, wdowca z dwojką dzieci, chociaż w nocy, kiedy koszmary zachowują ją, jest przekonana, że nigdy nie zmoże odejść od swojej przeszłości; zawsze będzie z nią.

I że cię nie opuszczę

© Spyglass Entertainment

Wydawało się, że już każdy film o utracie pamięci został już zrealizowany, ale ten jest dość niezwykły. Kilka lat po ślubie małżeństwo trafia do wypadku drogowego. Bohaterka ma tylko fragmenty wspomnień, wszystkie pochodzące z okresu, w którym spotkała męża. Próbuje wznowić miłość, którą straciła. Film oparty jest na prawdziwym wydarzeniu z 1993 roku pomiędzy Kim i Krickitt Carpenter.

Młoda Wiktoria

© GK Films

Młoda Wiktoria to historyczny film o miłości, pięknie wyprodukowany z przepięknymi strojami. Nic dziwnego, że otrzymał tak wiele nagród. To historia czasu na początku królowania Wiktorii. Pokazuje kwitnienie miłości między Wiktorią a Albertem, a także pierwsze lata małżeństwa królewskiego. Wiktoria jest przedstawiona jako ideał wielkiej królowej, a także jako matka i kochająca żona.

Piękna i szalona

© Touchstone Pictures

Miłość to nie tylko szczęście. To także incydent, próba i kwestia przeznaczenia. Carlos jest dzieckiem z biednej rodziny. Nicole to zepsuta mała bogata dziewczyna. Obydwa mają 17, co wydaje się jedyną rzeczą, którą jest wspólną. Kto mógłby pomyśleć, że jakiś nieznaczny flirt podczas spotkania przez przypadek może nagle wzbudzić uczucia, czego nie oczekiwano?

Stosunki międzymiastowe

© New Line Cinema

W Nowym Jorku w lecie, dziewczyna z San Francisco Erin spotyka Garreta w barze. Wieczorem, i następnego ranka, Garret zostaje porażony przez szybko rozmawiającą Erin i jej dziwaczne połączenie ostrego dowcipu i bezgranicznej szczerości. Pasje są rozpętane, wzrastając w tempie uczuć. Następnie Erin wyrusza do San Fransisco, a Garret pozostaje w pracy w Nowym Jorku. Ale te sześć tygodni letniego szaleństwa wydawały się mieć szczególne znaczenie dla obu z nich, mimo że tylko grają wokół. Zaczęli czuć się niepewni czy naprawdę chcą, żeby wszystko się skończyło.

Poradnik pozytywnego myślenia

© The Weinstein Company LLC

To zdjęcie demonstruje umiejętności aktorskie, które zasłużenie przyniosły Jennifer Lawrence Oscara za najlepszą rolę żeńską. Opowiada historię byłego nauczyciela Pata Solitano, który spędził 8 miesięcy w szpitalu psychiatrycznym, a teraz, gdy wrócił do domu rodziców, próbuje przywrócić swoją żonę. Wszystko idzie dobrze, dopóki Pat się nie spotyka Tiffany'ego.

Miłość

© ARD Degeto Film GmbH

Georges i Anne żyli całe życie razem, trzymając się za ręce, zawsze patrząc na siebie nawzajem. Teraz są po osiemdziesiątce. Anne choruje i życie zaczyna stopniowo gasić ją; po pierwsze jej pamięć idzie, wtedy jej ciało przestaje się jej słuchać i zostaje sparaliżowana. Georges stara się zatrudniać pielęgniarki, ale szybko rozumie gorzką prawdę, że nie może spodziewać się, że traktują swoją żonę z bezwarunkowym ciepłem i szczerymi uczuciami. Postanawia poświęcić swoje życie opiece nad Anną. Ten film dotyczy czystej, zdecydowanej miłości, a także ważności wspierania i pomagania sobie nawzajem.

Kochankowie na moście

© Gaumont International

Ta opowieść dotyczy tych, którzy znajdują się u podstaw paryskiego społeczeństwa. Po opuszczeniu bezdomnego schronienia, w którym był leczony po przejechaniu przez niezidentyfikowanego kierowcę, uliczny wykonawca Alex powraca do najstarszego mostu w Paryżu, gdzie zamierza dokonać samobujstwa. Tam spotyka Michèle, młodą artystkę, która straciła wzrok, postanowiła opuścić dom i przyjaciół. W szybkim tempie szykuje się romantyczny romans między Alexem i Michèle. Ich miłość pomaga im uzdrowić.

Lewy sercowy

© New Line Cinema

Barry Egan był bardzo nieszczęśliwy. Trzeba mieć ducha, aby być ósmym dzieckiem w rodzinie, w której wszyscy inni są dziewczynami. Ma już ponad trzydzieści lat, ale Barry wciąż jeszcze nie nauczył się stosunku do ludzi, zwłaszcza do kobiet. Pewnego dnia spotyka dziwną dziewczynę, która jest gotowa odwrócić całe swoje życie do góry nogami. Nie zakładaj, że to jest początek typowej romantycznej komedii; daleko nie tak. Ten film jest raczej dziwny, ale w dobry sposób.

Jaśniejsza od gwiazd

© Australian Film Finance Corporation (AFFC)

Ten film jest uderzająco piękny i absolutnie harmonijny. Każdy kadr jest dziełem sztuki! Obraz opowiada nam historię poety angielskiego Johna Keatsa, który zmarł w konsumpcji w wieku 25 lat. Przez ostatnie trzy lata swojego życia Jan zdał sobie sprawę, że jego zdrowie nie działa. W tym okresie zaczął romantyczne relacje z Fanny Brawne.

21. Zatoka na Krymie

© trashin
 

22. Rzeźba ''Bezwładność'' w podwodnym muzeum MUSA

© musamexico.org
 

Załoga łodzi podwodnej w strojach do nurkowania, 1908.

© interactivity
 

Góry, Chile

© Richard Duerksen.
 

Żyrafa, Tanzania

Photo by Peter Stanley.
 

Ogromny przelew

© reddit
 

Tysiące niebezpiecznych płaszczaków

© FLORIAN SCHULZ, EPOTY.ORG/BARCROFT/FAME PICTURES
 

Kapelusz wodny.

© imgur
 

Czyste szczęście.

© imgur
 

Colette, marzenie o Egipcie, 1907

© Léopold-Émile Reutlinger/wikiquote
 

Willard Scott jako oryginalny Ronald McDonald, 1963.

© McDonalds
 

Żywe liście

© Itoldyouyouwouldregret / imgur
 

Ten kot rozgrzewa swoje pośladki.

© gsmaciel / reddit
 

'Dalej, rumaku!'

© AtLeastMyInternetConnectionWorks / imgur
 
Twoja ocena:

Dodaj komentarz