szefunio.pl Niesamowite17 Imponujących historii kiedy program telewizyjny pomógł ludziom schudnąć, a wyniki były warte walki
ocena ():

17 Imponujących historii kiedy program telewizyjny pomógł ludziom schudnąć, a wyniki były warte walki

berlin-1571046-1920.jpg

Popularny telewizyjny reality show "My 600-lb-life" pomaga osobom z nadwagą schudnąć i poprawić swoje zdrowie. Uczestnicy dosłownie szokują widzów liczbami na wadze, które często przekraczają 600 funtów. Miliony widzów nie mogą pozostać obojętni na sposób, w jaki tacy ludzie żyją i jak przezwyciężyć trudności.

Szefunio.pl zebrało 17 przykładów niewiarygodnych przemian, przez które przechodzili ludzie. Dzięki pokazowi udało im się schudnąć, poprawić zdrowie i całkowicie zmienić swoje życie.

1. Amber Rachdi

Amber Rachdi przed i po programie dietetycznym © TLC © amberrachdi / instagram

Amber Rachdi była niepewną dziewczyną z nadwagą, która znała tylko jeden sposób, by się pocieszyć - jedzenie. Gdy Amber skończyła 24 lata, jej waga była krytyczna - około 660 funtów. Przeniosła się z mieszkania, które wynajmowała, aby mieszkać z rodzicami, ponieważ nie mogła już zajmować się sobą. Jej codzienna dieta składała się z 4 gigantycznych posiłków i jadła między nimi stertę cukierków.

Gdy Amber przystąpiła do projektu, musiała pożegnać się z tym stylem życia. Miała operację pomniejszania żołądka i zaczęła pracować nad sobą. Poszła na siłownię i zobaczyła terapeuta, a wyniki były niesamowite. Zaledwie 6 miesięcy po zabiegu Rachdi straciła ponad 88 funtów, a rok później straciła dodatkowe 55 funtów. Po tym jak straciła na wadze, Amber zerwała ze swoim chłopakiem, który nie przeszkadzał jej w przybieraniu na wadze i ożeniła się z innym mężczyzną.

2. Christina Phillips

Christina Phillips przed i po programie dietetycznym © TLC © Christina Phillips / facebook

Christina Phillips dorastała w rodzinie, w której jej rodzice ciągle się kłócili, więc dziewczynka jadła dużo, aby uciec przed problemami. W wieku 12 lat ważyła 286 funtów, a do 25 lat ważyła ponad 660 funtów. Dziewczyna stała się niepewna, przestała wychodzić z domu i była w pełni zależna od swojej matki i jej męża.

Christina udało się stracić 522 funtów w ciągu zaledwie 2 lat. Miała operację pomniejszania żołądka. Najwyraźniej nie zamierza na tym poprzestać, ponieważ nadal je zdrową żywność i ćwiczy. Ale lekarze martwią się teraz, że Christina staje się anorektyczna.

3. Marla McCants

Marla McCants przed i po programie dietetycznym © TLC © Marla McCants / facebook

Po tym, jak Marla McCants została porwana przez byłego chłopaka, rozwinęła zaburzenie odżywiania wywołane stresem. Bała się, że chłopak, który nie został legalnie ukarany, wróci i zabije ją. Były chłopak Marli został złapany, gdy miała 43 lata. Do tego czasu była już uzależniona od jedzenia i ważyła 793 funtów. Nie wstała z łóżka - usmażyła w nim kurczaka.

Marla uświadomiła sobie, że nie chce zostać znaleziona martwa we własnym mieszkaniu otoczonym jedzeniem. A kiedy przeniosła się do Houston, uformowała się skrzep krwi, więc naprawdę się przestraszyła i postanowiła walczyć o swoje zdrowie i nowe życie.

4. Donald Shelton

 Donald Shelton przed i po programie dietetycznym © Donald Shelton / facebook © Donald Shelton / facebook

Donald Shelton przeszedł z ważenia 674 funtów do 295 funtów w ciągu 4 lat. Miał operację pomostowania żołądka, ale podczas leczenia lekarze zdiagnozowali u niej zespół Guillain-Barré. Diagnoza nie pozwoliła Donaldzie na żadne ćwiczenia fizyczne, więc jest na wózku inwalidzkim. Ale Donald nie poddał się i nie zamierza.

5. Melissa D. Morris

Melissa D. Morris przed i po programie dietetycznym © TLC © Melissa D Morris ‏/ twitter

Melissa D. Morris jest jednym z pierwszych uczestników My 600-lb-life. Była kobietą, która marzyła o dziecku. Ale nie mogła zajść w ciążę z powodu swojej dodatkowej wagi - ważyła 652 funtów. Dzięki zabiegowi bypassu żołądka, diecie i dużej aktywności fizycznej Melissa zdołała stracić prawie 154 funty. Pozwoliło to spełnić jej marzenie - udało jej się zajść w ciążę. Ale po jej ciąży jej waga zaczęła wracać.

Kiedy osiągnęła poziom 273 funtów, Melissa obniżyła dzienne spożycie kalorii do 1200 kalorii i straciła 176 funtów. Teraz jest bardzo ostrożna, co i ile je i jej rodzinę, jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a ona motywuje inni ludzie, aby żyć zdrowo.

6. Chuck Turner

Chuck Turner przed i po programie dietetycznym © TLC © dailymail.co.uk

Chuck Turner nigdy nie miał problemów z nadwagą, ale wszystko się zmieniło, gdy jego żona została zamordowana. Po tragedii Chuck próbował uciec przed bólem, jedząc dużo jedzenia. Był w stanie zatrzymać tylko wtedy, gdy ważył 692 funtów. Ponownie ożenił się i miał syna. Ale mężczyzna nie mógł pomóc żonie wychować dziecka, ponieważ ledwie mógł wstać i miał guza na nodze. Dzięki projektowi Chuck stracił prawie 418 funtów i stał się zupełnie inną osobą.

7. Susan Farmer

Susan Farmer przed i po programie dietetycznym © TLC © Susan Farmer / facebook

Susan Farmer marzyła o utracie dodatkowej wagi i olbrzymim brzuchu. To było jak wyjście z więzienia, w które wkładała się z powodu zaburzenia jedzenia. Susan przeprowadziła operację pomostowania żołądka i zmieniła nawyki żywieniowe z pomocą ekspertów. Zaczęła także wykonywać regularne ćwiczenia fizyczne.

W rezultacie straciła 407 funtów. Susan otrzymała wiele wsparcia od swoich przyjaciół, którzy pozwolili jej pływać w basenie. Po usunięciu dodatkowej skóry Susan pierwszą rzeczą, którą kupiła, były dżinsy. Ostatni raz, gdy nosiła dżinsy, była w gimnazjum.

8. Nikki Webster

Nikki Webster przed i po programie dietetycznym © TLC © Nikki Gray / facebook

Nikki Webster miała 33 lata, gdy zdała sobie sprawę, że ma śmiertelne uzależnienie od jedzenia, a jej życie jest zagrożone. Wszystko zaczęło się, gdy jej rodzice pozwolili jej jeść, co tylko chciała, i nie kontrolowali tego procesu. Wysłali nawet talerze z jedzeniem do jej pokoju. W wieku 33 lat ważyła 649 funtów, a ona ledwo mogła stać i wstawać bez czyjejś pomocy.

Dopiero wtedy ojciec Nikki zabrał ją do szpitala na operację pomniejszania żołądka, ale przed operacją musiała sama stracić więcej niż 45 funtów przed śmiercią. Po kursie psychoterapii miała nową dietę i wykonała wiele ćwiczeń. Straciła 198 funtów więcej, spotkała osobę, w której się zakochała, wyszła za mąż. Teraz ma 235 funtów, jest szczęśliwa i ma zdrowy styl życia.

9. Paula Jones

Paula Jones przed i po programie dietetycznym © Paula "Sunshine" Jones / facebook © Paula "Sunshine" Jones / facebook

Paula Jones nie mogła uciec z własnego ciała i bała się, że jej dzieci wkrótce zostaną same. Przed operacją pomostowania żołądka sama straciła na wadze i po operacji ważyła 268 funtów.

Ona również usunęła dodatkową skórę. Teraz Paula waży 198 funtów, nadal je zdrową żywność, ma aktywny styl życia i motywuje swoich subskrybentów na Instagramie, aby schudnąć i przezwyciężyć podobne problemy.

10. June McKaymee

June McKaymee przed i po programie dietetycznym © TLC © JuneMccamey / facebook

June McKaymee zaczęła przybierać na wadze po śmierci syna. Kobieta próbowała uciec od żalu z jedzeniem, a jej mąż pomagał jej bez żadnych zastrzeżeń. Przyniósł żonie gigantyczne talerze z wołowiną, serem, sosem, burritos i nachos, ale kiedy June ważyła ponad 595 funtów, przestał to robić. Potem June przestraszyła się i poprosiła ekspertów o pomoc, gdy zdała sobie sprawę, że ten problem zagrażający życiu musi zostać rozwiązany. Dzięki operacji pomostowania żołądka, diety, aktywności fizycznej i psychoterapii, teraz waży 300 funtów.

11. Brittani Fulfer

Brittani Fulfer przed i po programie dietetycznym © TLC © Brittani Fulfer / facebook

Brittani Fulfer cierpiała na otyłość i martwiła się, że jej mąż jest zniesmaczony. W każdym razie spędzała 6-8 godzin dziennie na jedzenie i leżenie w łóżku. Brittani ciężko było schudnąć, ponieważ miała raka tarczycy i problemy z układem odpornościowym.

Ta diagnoza, którą dostała, gdy miała 19 lat, jeszcze bardziej komplikowała proces odchudzania. Ale Brittani i tak to zrobiła. Zrobiła świetną robotę przy pomocy ekspertów i straciła 332 funtów w ciągu 3 lat. Pokonała swoje uzależnienie od jedzenia i nadal przywraca jej zdrowie.

12. Diana Bunch

Diana Bunch przed i po programie dietetycznym © TLC © Diana Bunch / facebook

Diana Bunch dorastała w rodzinie z wieloma dziećmi. Jej matka często chorowała, a jej ojciec wiele razy tracił pracę. Kryzys wpłynął na atmosferę panującą w domu i sprawił, że Diana poczuła się niepewnie. Myślała, że ​​nikt się nią nie przejmuje i że jest całkowicie bezwartościowa. Dziewczyna marzyła o jakiejś uwadze. W wieku 11 lat Diana została seksualnie nękana przez 2 nastolatki i ten stres zostawił ślad w jej osobowości. Nie mogła powiedzieć nikomu o tym, co się stało, i zaczęła dużo jeść, aby uciec od problemów.

W wieku 40 lat Diana ważyła 335 funtów i straciła pracę. Jej siostrzenica robiła zakupy, a przyjaciółka Tracy przychodziła kilka razy w tygodniu, żeby pomóc jej się wykąpać. Po 15 latach takiego stylu życia Diana ważyła 600 funtów i przestała chodzić. Bała się, że pewnego dnia pójdzie spać i nigdy się nie obudzi z powodu swojej wagi, więc postanowiła walczyć o swoje zdrowie i życie. Po bardzo trudnych wyzwaniach, operacji i zmianie nawyków żywieniowych, Diana zdołała zmniejszyć jej wagę do 222 funtów.

13. Zsalynn Whitworth

Zsalynn Whitworth przed i po programie dietetycznym © TLC © Zsalynn / facebook

Kiedy Zsalynn Whitworth podjęła decyzję o utracie wagi, jej mąż nie poparł jej. Powiedział, że kocha duże kobiety i że gdyby jego żona straciła na wadze, przestałby ją lubić. Próbował nawet sabotować próby Zsalynna: na przykład odmówił zakupu sałaty dla niej.

Po roku walki z nadwagą Zsalynn rozwiodła się z mężem, poznała nową miłość i nadal poprawia zdrowie.

14. Lupita Samano

Lupita Samano przed i po programie dietetycznym © TLC © Lupita Samano / facebook

Lupita Samano spędziła 10 lat w łóżku z powodu swojej wagi, a jej mąż zajął się nią Gilbert. Ale ceną opieki było ciągłe upokorzenie, obrażanie, oszukiwanie i picie. A kiedy Lupita stała się uczestnikiem pokazu i zaczęła tracić na wadze, stosunek jej męża do niej stawał się coraz gorszy wraz z każdym straconym kilogramem. Był naprawdę zazdrosny i zmienił się w bardzo niebezpieczną osobę. Teraz Lupita waży 209 funtów i jest szczęśliwa w nowym związku.

Charity Pierce

Charity Pierce przed i po programie dietetycznym © TLC © TLC

Charity Pierce to 38-letnia samotna matka, która była najbardziej otyłą kobietą na świecie. Jej waga wynosiła 798 funtów. Postanowiła schudnąć na własny ślub z 22-letnim mężczyzną, Tony. Oprócz otyłości, Charity miała obrzęk limfatyczny, który powoduje ogromny obrzęk. Kobieta nie mogła się ruszyć i opuścić domu.

Ale chęć bycia piękną i chodzenie po alejce na własnych nogach zmotywowało Charity do pokonania trudności na swojej drodze do bycia zdrowym. Teraz waży 299 funtów po usunięciu 30 funtów tkanki i kontynuuje regularne ćwiczenia.

16. Olivia Cruz

Olivia Cruz przed i po programie dietetycznym © TLC © TLC

Olivia Cruz ważyła 579 funtów, kiedy przyłączyła się do projektu. W tym czasie mieszkała w piwnicy matki i była w pełni zależna od swojej rodziny. Nie mogła zrobić najprostszych rzeczy bez pomocy. Przeżyła kilka poważnych operacji, a jej waga spadła do 198 funtów. Teraz nadal utrzymuje tę wagę, mając do czynienia z problemem medycznym z kolanami. Po raz pierwszy od 15 lat Olivia mogła pójść do pracy i spełnić swoje marzenie - została szefową kuchni.

17. Mayra Rosales

Mayra Rosales przed i po programie dietetycznym © dailymail.co.uk © Mayra Rosales / facebook

Mayra Rosales ma rekord wśród kobiet otyłych. Jej waga, zanim zaczęła tracić to 1100 funtów. Kobieta nie mogła chodzić ani brać prysznica, a ona ledwo mogła podnieść jej ciało. Jej rodzina musiała się nią zaopiekować. Tragedia zmusiła Mayrę do podjęcia decyzji o zmianie życia i rozpoczęciu walki o swoje zdrowie. Jej bratanek otrzymał poważny uraz głowy i wkrótce zmarł. Kobieta próbowała udowodnić policji, że przypadkowo wpadła na dziecko, ale policja odkryła prawdę - to była siostra Mayry.

Została wysłana do więzienia, a Mayra musiała opiekować się dziećmi. To postawiło ją w niemożliwej sytuacji i postanowiła zacząć tracić na wadze. Przeżyła serię bardzo niebezpiecznych operacji, zmieniła nawyki żywieniowe, zaczęła wykonywać ćwiczenia fizyczne i zdołała stracić 80% swojej początkowej wagi.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz