szefunio.pl Moda_i_stylLista nieoczywistych nawyków, które mogą dać ci zmarszczki
ocena ():

Lista nieoczywistych nawyków, które mogą dać ci zmarszczki

berlin-1571046-1920.jpg https://brightside.me/

Wszyscy chcemy, aby nasza skóra była gładka i miękka. Kupujemy drogie produkty do pielęgnacji skóry, ale bardzo często nie zauważamy, że niektóre z naszych codziennych działań i nawyków likwidują ich pozytywne skutki. Ale jeśli zmienimy styl życia i zachowanie, będziemy mieli okazję podziwiać nasze odbicie w lustrze, a także piękną skórę twarzy.

W Szefunio.pl postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie nawyki wywołują pojawienie się zmarszczek.

1. Zbyt częste mycie twarzy

Zbyt częste mycie twarzy powoduje zmarszczki © Alla16/depositphotos

Dobrze jest zachować czystość skóry twarzy, szczególnie jeśli masz tłustą lub mieszaną skórę, która jest skłonna do trądziku.

Kosmetolodzy nie zalecają stosowania peel-offu więcej niż 2 razy w tygodniu. Nie należy też codziennie czyścić twarzy balsamem lub wodą tonizującą. Takie rzeczy kolidują z naturalnym środowiskiem skóry, co zmniejsza odporność skóry i przesusza ją, stając się najważniejszym powodem powstawania zmarszczek.

2. Spanie twarzą na poduszce

Spanie twarzą na poduszce powoduje zmarszczki © blueringmedia/depositphotos

Wiele osób lubi spać na brzuszkach. Ale w ten sposób ściskamy i mechanicznie uszkadzamy skórę, a także przeszkadzamy w normalnym krążeniu i pozbawiamy ją tlenu w nocy.

Aby zminimalizować ryzyko, wybierz inną pozycję do spania. Idealnie powinno być spanie na plecach z niewielką poduszką w kształcie kiełbasy zamiast poduszki. Pomoże to Twojej skórze pozostać miękką i gładką dłużej. Dodatkowo, pomoże to również w zaostrzeniu szyi. Drugą możliwą opcją jest spanie po twojej stronie.

3. Palenie

Palenie powoduje zmarszczki © PictureStore/depositphotos

Nie ma potrzeby tłumaczyć niczego tutaj. Nikotyna i smoła wysuszają skórę, sprawiając, że palenie jest niezgodne z pragnieniem przedłużenia młodości. Producenci papierosów piszą o tym nawet na zewnątrz paczek papierosów.

4. Nadmiar makijażu

Za dużo makijażu powoduje zmarszczki © macrovector/depositphotos

Noszenie grubej warstwy kosmetyków na twarzy przez cały dzień zapobiega oddychaniu skóry. Kosmetolodzy zalecają nałożenie kremu, podkładu do makijażu i lekkiego pudru do makijażu w ciągu dnia, pozostawiając wszystkie inne kosmetyki do makijażu wieczorowego. Ważne jest prawidłowe stosowanie kosmetyków, aby nie napinać skóry.

Przed pójściem spać należy również oczyścić wszystkie kosmetyki ze skóry.

5. Czas spędzony przed ekranem

Za długi czas przy komputerze powoduje zmarszczki © flint01/depositphotos

Spędzamy dużo czasu przed naszymi urządzeniami mobilnymi i ekranami laptopów. Te inteligentne urządzenia mogą naprawdę zaszkodzić naszej skórze. Szyja to pierwsza część ciała, w której zauważysz uszkodzenie, ponieważ zaczną pojawiać się zmarszczki na granicy szyi i podbródka.

Powinieneś regularnie ćwiczyć fitness twarzy i masować twarz i szyję. Staraj się również zachować kąt prosty między szyjką a linią podbródka podczas pracy przy biurku.

6. Siedząc w pobliżu grzejnika

Grzejnik i siedzenie blisko niego powodują zmarszczki © Oakozhan/depositphotos

Urządzenia grzewcze i centralne ogrzewanie są wrogami naszej urody w zimnych porach roku. Wysuszają naszą skórę i włosy i powodują przedwczesne starzenie.

Picie większej ilości wody i stosowanie kremu nawilżającego może być dobrym sposobem na zaradzenie tej sytuacji.

7. Dieta beztłuszczowa

Beztłuszczowa dieta powoduje zmarszczki © ladyann/depositphotos

Tłuszcze są bardzo ważne dla naszej skóry, bez nich stają się suche i bez połysku.

Ryby, orzechy i oliwa z oliwek zawierają kwasy tłuszczowe, które są odpowiedzialne za stan skóry i stan naszego ogólnego zdrowia. Pomagają one przyswajać witaminy i inne składniki odżywcze i zapobiegać wysuszeniu skóry.

8. Biorąc gorące prysznice lub kąpiele

Gorące kąpiele powodują zmarszczki © Elvetica/depositphotos

Zabieranie gorącego prysznica lub kąpieli to dobry sposób na relaks po dniu pracy. Ale niestety może powodować problemy skórne, w tym pojawienie się zmarszczek. Gorąca woda pozbawia skórę naturalnych tłuszczów, zmniejsza jej właściwości ochronne, co powoduje przedwczesne starzenie.

Dobrą alternatywą jest wziąć prysznic lub kąpiel o temperaturze wody nie wyższej niż 100 ° F. Jeśli masz słabe naczynia, to kończąc na zimnym prysznicu, możesz przywrócić równowagę i wzmocnić skórę.

9. Odmowa zakupu soczewek kontaktowych lub okularów, gdy masz słaby wzrok

Nie noszenie okularów czy soczewek powoduje zmarszczki © flint01/depositphotos

Ludzie ze złym wzrokiem mrużą cały czas. Wpływa to negatywnie na kondycję delikatnej skóry wokół oczu i powoduje pojawienie się zmarszczek na twarzy.

Pamiętaj, aby używać okularów i soczewek kontaktowych, szczególnie podczas pracy z przodu komputera.

10. Wyciskanie pryszczy

Wyciskanie pryszczy powoduje zmarszczki © vaselena/depositphotos

Wszyscy wiemy, że nie powinniśmy tego robić, ale robimy to od czasu do czasu.

Oprócz ryzyka infekcji, zranimy skórę, gdy pojawią się pryszcze. Możesz nawet skończyć mając w tym miejscu małą bliznę lub drobną zmarszczkę.

11. Rzadko zmienia się pościel

Rzadkie zmienianie pościeli powoduje zmarszczki © blueringmedia/depositphotos

Poszewka na poduszkę może być źródłem niebezpieczeństwa dla Twojej skóry - zawiera makijaż, produkt do pielęgnacji włosów i jest pełna różnych bakterii. Podczas snu wszystkie te mogą dostać się na twoją twarz, a pierwiastki chemiczne zawarte w produktach do pielęgnacji włosów mogą powodować przedwczesne starzenie się.

Dlatego lepiej zmienić poduszkę co 2-3 dni.

12. Guma do żucia stale

Żucie ciągle gumy powoduje zmarszczki © blueringmedia/depositphotos

Nawyk żucia jest ciągle niebezpieczny dla twojej urody. Stałe ruchy szczęki mogą powodować wczesne pojawianie się zmarszczek wokół ust, ponieważ skóra w tym obszarze się rozciąga.

Lepiej zastąpić gumę cukierkami.

13. Odmawianie noszenia kremów SPF

Niekorzystanie z kremów z filtrami powoduje zmarszczki © rastudio/depositphotos

Nie jest tajemnicą, że aktywne promienie słoneczne mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry. Dlatego konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej nie tylko podczas pobytu na plaży, ale każdego dnia. Twoja skóra ci za to podziękuje.

Promienie słoneczne, które przechodzą przez szkło, są również szkodliwe. Dlatego ważne jest, aby przed wyjazdem na długą podróż samochodem nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny zawierający witaminę C na twarz, ręce i szyję.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz