szefunio.pl JedzenieTłusty czwartek w innych krajach
ocena ():

Tłusty czwartek w innych krajach

berlin-1571046-1920.jpg

Jednym z najsłodszych dni w rok jest oczywiście Tłusty Czwartek. W tym roku w Polsce jest obchodzony 8 lutego. Jest to ostatni dzień przed postem, gdzie możemy się najeść pyszności i słodkości do wyboru do koloru. Najpopularniejsze są pączki. Pączki z konfiturą, z nadzieniem czekoladowych czy śmietanowym.. Jest tak wiele że nic tylko próbować! Zastanawialiście się jednak jak inne kraje obchodzą ten dzień? Czy istnieje tłusty czwartek i w innych kulturach?

Szefunio.pl poszukało dla was tych informacji i oto przedstawiamy wyniki naszych poszukiwań.

1. Francja

Odpowiednikiem Tłustego Czwartku we Francji jest Mardi Gras. Dzień przypada we wtorek i jest świętowany dużo huczniej niż u nas w Polsce. Francuzi również sięgają po pączki, gofry i inne słodycze, ale w tym dniu są organizowane parady i ludzie przebierają

Odpowiednikiem Tłustego Czwartku we Francji jest Mardi Gras. Dzień przypada we wtorek i jest świętowany dużo huczniej niż u nas w Polsce. Francuzi również sięgają po pączki, gofry i inne słodycze, ale w tym dniu są organizowane parady i ludzie przebierają się w karnawałowe stroje. Najpopularniejszym daniem tego dnia są naleśniki w sosie pomarańczowym, znane jako crepes suzette.

2. Niemcy

Nasi sąsiedzi też obchodzą święto bardzo zbliżone do tłustego czwartku, które nazywają SCHMOTZIGER DONNERSTAG . Jest to dzień wolny od zajęć w szkole i okazja na różne przebieranki. Jest to jak nazywają babski karnawał, jako że kobiety najlepiej potrafią s

Nasi sąsiedzi też obchodzą święto bardzo zbliżone do tłustego czwartku, które nazywają SCHMOTZIGER DONNERSTAG . Jest to dzień wolny od zajęć w szkole i okazja na różne przebieranki. Jest to jak nazywają babski karnawał, jako że kobiety najlepiej potrafią się zamaskować. Mężczyźni tego dnia nie wychodzą w krawatach. Jak się w nich pojawią to od razu krawaty zostaną skrócone przez kobiety czekające tylko na tą okazję. Dzień również jest poświęcony jak najbardziej słodyczom. Pączki, ciasta i ciastka o różnych smakach i w jak najróżniejszych polewach są w tylko w tym dniu w piekarniach.

3. Rosja

W Rosji wydarzenie podobne do tłustego czwartku nazywa się Maslenica i wyjątkowo jest świętowane aż przez tydzień. Podczas całego tygodnia ludzie dobrze jedzą i każde danie ma jakieś symboliczne znaczenie. Przykładowo, jeśli chcesz mieć dobre życie miłosne

W Rosji wydarzenie podobne do tłustego czwartku nazywa się Maslenica i wyjątkowo jest świętowane aż przez tydzień. Podczas całego tygodnia ludzie dobrze jedzą i każde danie ma jakieś symboliczne znaczenie. Przykładowo, jeśli chcesz mieć dobre życie miłosne wystarczy najeść się słodkościami, jak naleśniki czy pączki. Dla dobrego zdrowia zjeść naleśniki ze śmietaną.

4. Grecja

Trochę oddalony od nas kraj, jednak Grecy również świętują taki dzień. Zawsze jest tak jak u nas że przepada w czwartek i jest ustalony na 7 tygodni przed Świętami Wielkanocnymi. Grillowany czwartek w Grecji jest oznaką że karnawał się rozpoczął, ale równi

Trochę oddalony od nas kraj, jednak Grecy również świętują taki dzień. Zawsze jest tak jak u nas że przepada w czwartek i jest ustalony na 7 tygodni przed Świętami Wielkanocnymi. Grillowany czwartek w Grecji jest oznaką że karnawał się rozpoczął, ale również że nadchodzi czas na wielki i surowy post. Jak jest obchodzony ten dzień? Jest dniem gdzie oficjalnie już można się przebierać w karnawałowe kreacje, ale jest też do sytości mięso z grilla. Jako że podoba sprzyja ludzie organizują wspólne spotkania rodzinne czy ze znajomymi i grillują każdego rodzaju mięso.

Jak wy w tym roku obchodzicie Tłusty Czwartek? ;)

@pixabay
 

@pixabay
 

@pixabay
 

© pixabay
 

© pixabay

Imbir jest wymieniony w Kama Sutrze, gdyż jak twierdzą niektórzy może podtrzymywać ogień w związku. Imbir pobudza krążenie krwi, pomaga pobudzać hormony i zwiększa wrażliwość.

@unsplash

Wymieszaj równe ilości startego imbiru, miodu i soku z cytryny, aby odmłodzić skórę i sprawić, że będzie świecić. Zastosuj maskę na twarz przez 30 minut.

@pixabay

Niektóre składniki imbiru są w stanie przeciwstawić się rakowi i poprawić stan chorego podczas chemioterapii.

@unsplash

Wymieszaj 1 łyżeczkę startego imbiru i 1 łyżeczkę octu jabłkowego. Zastosuj na pryszcze, aby szybko usunąć stan zapalny i zaczerwienienie.
Wymieszaj 1 łyżeczkę tartego imbiru, 1 łyżeczkę miodu i trochę mleka. Nałożyć na twarz i pozostawić na 10-15 minut i zmyć.

@unsplash

Według badań, regularne spożywanie imbiru może normalizować poziom cholesterolu i cukru we krwi. Może również zmniejszyć ryzyko potencjalnych powikłań. Ponadto imbir pomaga przeciwdziałać tworzeniu się skrzepów krwi i wysokiego ciśnienia krwi. Ugotuj imbir z cynamonem, ostudź i pij 2-3 razy dziennie.

@unsplash

Imbir zapewnia skórze głowy dopływ krwi, dostarcza cebulkom składników odżywczych i stymuluje wzrost włosów, aby zapobiec ich wypadaniu.
Maska wzmacniająca włosy. Połącz starty imbir z olejem jojoba i wmasuj go we włosy i skórę. Zmyć po 30 minutach.

@pixabay

16.

© lakses / reddit

17.

© Unknown author / imgur

18.

© BoyBlunder99 / reddit
Twoja ocena:

Tagi

#tłusty czwartek #tradycja tłustego czwartku #tłusty czwartek w innych krajach #pączki #naleśniki #słodkości

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne