szefunio.pl DzieciPas czy Isofix - który sposób montażu wybrać?
ocena ():

Pas czy Isofix - który sposób montażu wybrać?

berlin-1571046-1920.jpg

Montaż fotelika to jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy zakupie fotelika. Do wyboru jest klasyczna metoda mocowania pasami lub z wykorzystaniem systemu Isofix. Na czym polegają i która z nich jest lepszym rozwiązaniem?

Na czym polegają oba sposoby montażu?

Tradycyjny sposób montażu fotelika dziecięcego, polega na wykorzystaniu pasów bezpieczeństwa, które znajdują się w każdym samochodzie. Przekłada się je przez specjalne otwory w foteliku w taki sposób, aby był jak najbardziej stabilny i nie mógł przesuwać się podczas jazdy. Montaż z zastosowaniem systemu Isofix wygląda natomiast zupełnie inaczej. Nie stosuje się tutaj pasów, a wykorzystuje się specjalne uchwyty znajdujące się między oparciem a siedziskiem kanapy, w które wpina się zaczepy fotelika. Korzystając z tego sposobu montażu, fotelik mocowany jest bezpośrednio do nadwozia samochodu, dzięki czemu jest solidnie osadzony i stabilny. Nie ma mowy, aby wraz z czasem jego pozycja uległa zmianie, co może nastąpić w przypadku fotelików mocowanych pasami, które co jakiś czas wymagają poprawy. Dla wielu rodziców, taki sposób montażu jest pewniejszy, ponieważ ryzyko, że fotelik zostanie źle zamontowany właściwie nie istnieje.

Pas czy Isofix - co lepsze?

Pomimo że Isofix znacznie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa dziecka, nie oznacza to wcale, że pasy są złe. W ich przypadku potrzebne są jednak umiejętności, dlatego warto poprosić kogoś doświadczonego o pomoc w montażu. Warto, aby zwrócił nam uwagę na najważniejsze kwestie oraz błędy, jakich unikać. Foteliki przypinane pasami bezpieczeństwa są często (choć nie zawsze) tańsze, dlatego jeśli nasz budżet jest ograniczony, warto się za nimi rozejrzeć. Foteliki z systemem Isofix montuje się prościej i szybciej. Warto jednak dokupić do nich pas top tether, dzięki fotelik nie będzie przesuwał się wokół osi uchwytów, co może się zdarzyć w pewnych przypadkach. Więcej ciekawych informacji znajdziesz tutaj: http://www.fotelik.info.pl/foteliki/montaz-fotelika-pas-czy-isofix.html

Twoja ocena:

Dodaj komentarz